Budowanie instalacji za pomocą trzypoziomowych złączy z zaciskami typu push-in

728

Dzięki nowym trzypoziomowym złączom PTI 4 z zaciskami w technologii push-in produkowanym przez Phoenix Contact, możliwe jest łatwe i bezpośrednie podłączanie sztywnych przewodów o średnicy do 6 mm² bez konieczności stosowania jakichkolwiek narzędzi. Dzięki swojej kompaktowej budowie, złączki te są produkowane w taki sposób, aby spełniały wymagania danej instalacji elektrycznej i konstrukcji rozdzielnicy.

Zastosowanie zaciskowego suwaka odłącznika bez połączeń śrubowych wyposażonego we wskaźnik statusu sprawia, że podłączenie zbiorczej szyny neutralnej jest łatwe i bezpieczne. Dzięki systemowi elastycznych mostków, gniazdo funkcyjne na każdym poziomie zapewnia łatwy rozdział potencjału. Każdy zacisk złącza może być łatwo oznaczony i posiada, poza możliwościami pomiarowymi, swoje własne gniazdo funkcyjne.

Dzięki temu, że wymagana siła wprowadzenia przewodów jest o 50 procent mniejsza, możliwe jest wprowadzanie przewodów masywnych i wielożyłowych z końcówkami rurkowymi o przekrojach od 0,5 do 6 mm² bez używania narzędzi. Wbudowana dźwignia przycisku zwalniającego umożliwia wykonanie w pełni izolowanego rozłączenia za pomocą dowolnego narzędzia. Pomarańczowy kolor  przycisk pokazuje element zwalniający. Zapobiega to przypadkowemu podłączeniu złącza. Możliwe jest też podłączenie wielożyłowych przewodów bez końcówek rurkowych o średnicy od 0,2 mm², poprzez zwolnienie dźwigni.

Trzypoziomowe złącza z zaciskami push-in zostały zaprojektowane zgodnie z systemem CLIPLINE complete, dzięki czemu są one w pełni kompatybilne z akcesoriami i wszystkimi złączkami instalacyjnymi produkowanymi przez Phoenix Contact.

Źródło: https://www.phoenixcontact.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię