Ciche, modułowe oraz kompaktowerozwiązania do cleanroom od firmy igus

822

e-skin soft oraz e-skin flat jako pierwsze na świecie, zapewniają prowadzenie przewodów w ograniczonych przestrzeniach montażowych jednocześnie spełniając wymogi cleanroom.

W celu prowadzenia przewodów w sposób bezpieczny i wolny od ścierania w strefach cleanroom, igus posiada prowadnik e-skin w swojej ofercie. e-prowadnik zostałwyposażony w bardziej miękki materiał, co jest szczególnie istotne w przypadku kompaktowych przestrzeni montażowych. W przypadku najmniejszych przestrzeni montażowych firma igus opracowała również e-skinflat. Nowy niskoprofilowy prowadnik ma konstrukcję komorową i jest łatwy do wypełnienia i utrzymania. Oba e-prowadniki pomyślnie przeszły badanie poziomu hałasu dzięki ich bardzo cichej pracy.

W produkcji mikroczipów, OLED, LCD, implantów i półprzewodników lub w przemyśle farmaceutycznym istnieją wymagane jest bardzo czyste środowisko pracy. Każdy rodzaj zanieczyszczenia ma bezpośredni wpływ na produkt i może prowadzić do poważnych szkód dla producenta. Dlatego warunki dla używanych elementów maszyn, jak również systemów zasilania są szczególnie wysokie. W rezultacie cztery lata temu firma igus zaprezentowała łatwo otwierany e-skin, przypominający konstrukcją peszel. Produkt ten uzyskał certyfikację najwyższej klasy 1 ISO przyznawaną przez Instytut Fraunhofera i otrzymał nagrodę „Clean! 2018”.

Aprobata została uzyskana dzięki konstrukcji: e-skin jest wykonany ze zoptymalizowanego trybologicznie, odpornego na ścieranie polimeru, ma budowę modułową i może być szybko wypełniany. Aby e-skin mógł być stosowany w kompaktowych pomieszczeniach, został teraz wyposażony w nowy miękki materiał. Nowy, e-skinsoft może być stosowany samonośnie, na krótkich długościach. W przypadku bardzo płaskich przestrzeni montażowych firma igus oferuje nowe rozwiązanie o konstrukcji komorowej: e-skinflat. Oba e-prowadniki przeszły pomyślnie testy hałasu podczas ruchu. e-skinsoft miał wartość 32,4 dBA, a flat29 dBA. Nosd systemy zasilania dla pomieszczeń czystych są znacznie cichsze niż alternatywne rozwiązania na rynku.

e-skinsoft: modułowy i szybki do wypełnienia

Nowy miękki e-skin opiera się całkowicie na modularnej zasadzie sprawdzonej e-skin. Oddzielne górne i dolne osłony e-prowadnika można łatwo połączyć za pomocą „zamka błyskawicznego” z całkowicie zamkniętą tubą, która jest wysoce odporna na pył i wodę. Dzięki temu jest odpowiedni do zastosowań w pomieszczeniach czystych, a jednocześnie umożliwia szybkie wypełnianie przewodami i pozwala na łatwe wykonywanie prac konserwacyjnych.

Bezpieczne zasilanie dla płaskich przestrzeni montażowych w pomieszczeniach czystych

igus opracował teraz e-skinflat, zwłaszcza dla bardzo ciasnych przestrzeni montażowych, na przykład w produkcji półprzewodników. Nowe zasilanie składa się z profilu z trzema komorami przewodowymi, które są wytłaczane z tworzyw sztucznych o wysokiej jakości. Dlatego jest bardzo płaski i pozwala na bardzo mały promień gięcia oraz niską wysokość luzu roboczego. Profile można łączyć w szersze systemy. W przeciwieństwie do rozwiązań alternatywnych, przewody w e-skin nie poryte w folię termokurczliwą, lecz są wkładane do komór. W razie potrzeby konserwacji przewody można po prostu wciągnąć bez konieczności instalowania nowego systemu zasilania. Użytkownik zmniejsza koszty i ulepsza swoją technologię. W drugim etapie rozszerzania poszczególne komory są otwierane z zewnątrz dzięki systemowi zamka błyskawicznego, dzięki czemu można przyspieszyć konserwację. Kolejna zaleta: dzięki nowym systemom zasilania, miękki i płaski e-skin, igus oferuje dwa ekonomiczne rozwiązania dostępne bezpośrednio z magazynu.

Natychmiastowy, gotowy do podłączenia system z gwarantowaną żywotnością

Na zapytanie, klient może natychmiast otrzymać nowe e-prowadniki do pomieszczeń czystych jako gotowy do podłączenia kompletny system z przewodami chainflex. Użytkownik ma możliwość użycia ponad 918 bardzo elastycznych przewodów o klasie IPA 1, które zostały specjalnie opracowane do stosowania w e-prowadniku. Wszystkie przewody przetestowane w rzeczywistych warunkach we własnym laboratorium o powierzchni 3800 metrów kwadratowych. To sprawia, że igus jest jedynym dostawcą na świecie, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na przewody.

Źródło: igus Sp. z o.o.

Rysunek PM2819-1

Dzięki e-skinsoft oraz flat igus oferuje dwa nowe, oszczędzające miejsce systemy zasilania dla pomieszczeń cleanroom. Modułowe e-prowadniki pracują cicho i są łatwe do wypełnienia. W drugim etapie rozszerzenia gamy produktów e-skinflat, poszczególne komory będą otwierane na zasadzie zamka błyskawicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię