FLIR zapowiada wprowadzenie na rynek bezstykowego detektora napięcia w instalacjach elektrycznych: FLIR VP42

791

Detektor FLIR VP42 pomaga w rozwiązywaniu problemów z okablowaniem pod napięciem i neutralnym w celu zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy.

ARLINGTON, Wirginia, 26 marca 2019 r. – Firma FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) ogłosiła dzisiaj wprowadzenie do sprzedaży urządzenia FLIR VP42, bezstykowego detektora napięcia z wbudowaną latarką, przeznaczonego do diagnostyki i weryfikacji instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. VP42 ułatwia szybkie diagnozowanie okablowania pod napięciem i neutralnego w celu zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Dzięki wbudowanej latarce i zabezpieczeniu przeciwprzepięciowemu CAT IV urządzenie FLIR VP42 jest urządzeniem niezbędnym do wstępnych kontroli miejsca pracy przy okablowaniu pod napięciem. Trwały tester rozmiaru długopisu szybko identyfikuje obecność napięcia AC bez stykania się z przewodami, nawet w najnowszych gniazdkach elektrycznych zabezpieczonych przed dziećmi. VP42 upraszcza identyfikację przewodów przez rozpoznanie przewodów neutralnych oraz pod napięciem w gniazdkach, a także skrzynkach przyłączeniowych.

Zainspirowane współczesnymi smartfonami urządzenie VP42 ostrzega wykonawców instalacji elektrycznych o obecności napięcia zarówno za pomocą wielokolorowych wskaźników LED, jak również wibracjami, dzięki czemu użytkownicy nie pominą ostrzeżeń nawet w głośnych lub ciemnych miejscach. Ten solidny tester posiada antypoślizgową obudowę i wytrzymuje upadki na beton z wysokości nawet 3 m, więc jego konstrukcja zapewnia długotrwałe użytkowanie. Każdy miernik VP42 jest objęty trzyletnią gwarancją producenta FLIR.

Dowiedz się więcej o urządzeniu FLIR VP42 na stronie FLIR.eu/VP42.

ŹródłO; FLIR