Jak szybko zmieniający się rynek napędza zainteresowanie oraz popyt na sprzęt testowy i pomiarowy marek własnych

197

Ostatnio rynek mierzy się z wieloma globalnymi wyzwaniami takimi jak  dostępność dostaw czy rosnące koszty. Utrudniają one finansowanie dostępu do wielu rodzajów oraz ilości sprzętu testowego i pomiarowego jednostkom wykorzystującym produkty tej kategorii (w zależności od potrzeb), takim jak na przykład laboratoria będące w trudnej sytuacji. Wysoka cena urządzeń z najwyższej półki może nie tylko uniemożliwić wielu laboratoriom rozwój w zakresie rodzaju sprzętu, jakim dysponują, ale także powstrzymywać możliwość oferowania szerokiego zakresu funkcji testowych i pomiarowych.

Pozornie atrakcyjną alternatywą dla nabycia kosztownego sprzętu z najwyższej półki jest zastosowanie tańszych urządzeń, których funkcjonalność jest nieco ograniczona i nie zawsze posiadają one certyfikaty, które są postrzegane jako niezbędne w przypadku sprzętu używanego w laboratorium. Popularna zasada fałszywej oszczędności może mieć zastosowanie w przypadku urządzeń testowych i pomiarowych tak samo jak gdziekolwiek indziej – jeśli płacisz mniej, nie powinieneś być zaskoczony kompromisem  jakości i niezawodności oraz ograniczoną funkcjonalnością. Jednakże sprzęt marki własnej od dystrybutorów takich jak Farnell może oferować alternatywę, która jest idealnym wyborem wtedy, kiedy użytkownik nie musi iść na tak duży kompromis.

sprzęt testowy i pomiarowy

Przykładowo wiele laboratoriów po prostu nie wymaga zaawansowanej funkcjonalności, jaką zapewnia drogi sprzęt testowy i pomiarowy. Możliwe, że inwestują w urządzenia zawierające szereg zaawansowanych funkcji, które nigdy nie będą używane. Zamiast niepotrzebnie wydawać takie kwoty, dobrą alternatywą byłaby inwestycja w sprzęt marki własnej.

Wartość dodana

Wiele laboratoriów w całej Europie – zwłaszcza tych, które dysponują tym samym typem sprzętu używanym na wielu stanowiskach – decyduje się na  sprzęt testowy niższej klasy marki własnej. Jako globalny dystrybutor elektroniki firma Farnell wie, że klienci doceniają tę wartościową alternatywę. Niezależnie od tego, czy szukają na przykład taniego multimetru cyfrowego do bardzo specyficznych testów, czy działają w środowisku edukacyjnym, mając w swoich laboratoriach nie więcej niż 25 zasilaczy i 30 urządzeń kalibracyjnych, drogie urządzenie wyposażone w zaawansowane funkcje są po prostu niepotrzebne.

Jeśli chodzi o sprzęt niższej klasy od dystrybutorów takich jak Farnell, należy pamiętać, że przystępność cenowa nie oznacza koniecznie niższej jakości. Oczywiście w tych produktach pewne funkcje i funkcjonalności, które byłyby dostępne w ich odpowiednikach z wyższej półki nie będą dostępne, ale atrakcyjność sprzętu marki własnej polega na tym, że może on pracować w szerokim zakresie zastosowań , a cena jest znacznie bardziej przystępna. Zbyt wiele laboratoriów płaci za funkcjonalność, której nie potrzebuje, a urządzenia niższej klasy eliminują ten problem.

Farnell opracował ofertę produktów marki własnej Multicomp Pro z myślą o rozwijającym się rynku, spełniającą standardy jakości wymagane przez klientów i w przedziale cenowym, który jest dla nich korzystny. Firma zidentyfikowała luki na rynku, w których produkty marki własnej mogą być wykorzystywane zgodnie z zapotrzebowaniem przy czym potrzeby klienta mają najwyższy priorytet.

Zobowiązanie do przestrzegania przepisów

Bez żadnych wątpliwości nie tylko jakość zamienników może czasem martwić klientów, ale także ich zgodność z najnowszymi regulacjami. Obawy te można rozwiać, kupując od zaufanego dystrybutora, który przed wprowadzeniem go na rynek zobowiązuje się do testowania każdego produktu pod kątem obowiązujących przepisów.