Mała-wielka różnica w instalacji wewnętrznej. O małych i kompaktowych obudowach od Rittal

234

Niekiedy mała zmiana może mieć duży wpływ na codzienną pracę konstruktorów szaf i producentów rozdzielnic. Rittal udowadnia to po raz kolejny nową szyną do zabudowy wewnętrznej do systemu szaf kompaktowych AX. Większe pole manewru we wprowadzaniu przewodów do obudowy to także więcej miejsca a jednocześnie większa gęstość upakowania okablowania. Małe i kompaktowe obudowy Rittal to idealne rozwiązanie przy inwestycji budowlanej każdego rodzaju.

Nowa szyna do zabudowy wewnętrznej – nowe możliwości

Montaż w obudowach kompaktowych często bywa czasochłonny i skomplikowany. Aby przymocować komponenty poza płytą montażową – na przykład do ścian bocznych, niejednokrotnie konieczne są procesy mechaniczne, takie jak wiercenie. Działania te mogą nie tylko obniżyć stopień ochrony obudowy, lecz wiążą się także ze znacznym wysiłkiem i kosztami instalacji. Ponadto dostępna przestrzeń montażowa wewnątrz obudowy jest ograniczona lub nie daje pełnych możliwości wykorzystania istniejących powierzchni montażowych. Jak mierzyć się z takimi wyzwaniami?
Rozwiązaniem tego typu problemów oferowanym przez Rittal może być nowa szyna do zabudowy wewnętrznej o zwiększonej nośności, którą można zamontować łatwo, dokładnie i stabilnie. I co najważniejsze – nie wymaga ona wiercenia. Wzmocniona szyna umożliwia szerokie zastosowanie dzięki lokalizatorom wbudowanym w boczne ściany obudów sterowniczych AX, do których można dopasować szynę za pomocą śrub. Wewnętrzna szyna montażowa jest jeszcze lepiej umiejscowiona – dzięki temu bez problemu wytrzymuje ona wibracje występujące podczas transportu lub obsługi maszyn. W rezultacie – dzięki nowej szynie do montażu wewnętrznego – w obudowach kompaktowych AX można teraz łatwo, szybko i przy dużej stabilności zainstalować więcej elementów elektrotechnicznych także poza płytą montażową.
obudowy Rittal

Obudowy sterownicze Kompakt AX: prostota to większa wydajność

Otwory wykonane metodą wiercenia nie muszą być gratowane, malowane i uszczelniane, co oszczędza czas, wysiłek i pieniądze, a także pozwala na pełniejszą ochronę okablowania znajdującego się wewnątrz poszczególnych obudów. W obudowach sterowniczych Kompakt AX akcesoria takie jak wyłączniki drzwiowe, odboje drzwiowe, przepusty kablowe, listwy zaciskowe lub oświetlenie obudowy można przymocować bezpośrednio do wewnętrznej szyny instalacyjnej, bez konieczności ingerencji w samą obudowę, a tym samym niebezpieczeństwa jej uszkodzenia. To jednak nie jedyna zaleta obudów sterowniczych Kompakt AX oferowanych przez Rittal.