Projektowanie i produkcja w pakiecie. Dlaczego EMS i ODM opłaca się zlecić jednej firmie?

204

znaczenie. Na konkurencyjnym rynku elektroniki nie wystarczy zapewnić wysoką jakość. Trzeba również utrzymać dynamiczne tempo pracy i odpowiednio rozplanować wydatki.

Oferty pozornie atrakcyjne cenowo często generują koszty na dalszych etapach przedsięwzięcia. Eksperci, którzy potrafią myśleć dalekosiężnie i rozumieją złożoność procesów projektowo-produkcyjnych, zaproponują rozwiązania, które finalnie przyniosą bardziej satysfakcjonujący rezultat, mniejsze obciążenia finansowe i wyższy zwrot z inwestycji.

Design for manufacturing i design for testing – dobre praktyki w projektowaniu urządzeń elektronicznych

Wiele zależy również od samego klienta. Duzi zleceniodawcy, np. firmy z branży automotive, często dostarczają wytyczne dotyczące nawet najdrobniejszych szczegółów, takich jak numery i kolory wiązek kablowych. W takiej sytuacji wykonawca postępuje po prostu zgodnie ze specyfikacją. Jednak część kontrahentów zgłasza się jedynie z zarysem koncepcji, który wymaga dopracowania. Dla doświadczonego ODM-u nie stanowi to wyzwania. Eksperci z biura projektowego potrafią przeanalizować oczekiwania klienta i sprawnie przeprowadzić go przez studium wykonalności, oferując najlepsze dostępne rozwiązania.

Warto upewnić się, że usługodawca stosuje dobre praktyki z zakresu design for manufacturing (DFM) i design for testing (DFT). To podejścia, które kładą nacisk na projektowanie urządzeń w taki sposób, by były one łatwe do wykonania, a następnie przetestowania i zwalidowania w danych warunkach produkcyjnych. Przestrzeganie zaleceń DFM i DFT jest kluczowe dla opłacalności inwestycji i szybkiego tempa jej realizacji.

ODM, EMS i walidacja – wszystko w jednym miejscu

ODM-y zwykle doradzają klientowi realizację całego projektu w ramach jednej firmy lub grupy. Za takim podejściem przemawiają konkretne argumenty. Wykonanie projektu, prototypowania, produkcji i testów u jednego usługodawcy