CENTAC C800 – Kompresor przyszłości dostępny już dziś

776

CENTAC C800 jest kompresorem odśrodkowym najnowszej generacji. Posiada certyfikat ISO 8573 – 1 Class 0 tzn. zapewnia 100 procent czyste sprężone powietrze wolne od oleju.

Turbokompresor został zaprojektowany tak, aby zwiększyć efektywność i obniżyć całkowity koszt eksploatacji oraz zminimalizować czas przestojów obsługowych.  Zoptymalizowane komponenty i systemy w CENTAC C800 zmniejszają zużycie energii nawet o 6% przy pełnym obciążeniu. Wirniki są zaprojektowane w najnowszym oprogramowaniu do obliczania dynamiki płynów, dzięki czemu została uzyskana jeszcze lepsza wydajność szczytowa oraz większy zakres regulacji. Ponadto, kierownice wlotowe ( IGV ) są standardem w nowym C800 co daje użytkownikowi dodatkowe oszczędności energii przy częściowym obciążeniu. Jak powszechnie wiadomo czas i koszty obsługi mają kluczowe znaczenie w trakcie eksploatacji urządzenia, dlatego konstruktorzy zwrócili szczególną uwagę na to, aby jak najbardziej ułatwić dostęp do kluczowych komponentów.

Pakietowa konstrukcja urządzenia zapewnia również łatwe jego posadowienie – bez konieczności przygotowania specjalnych fundamentów i kotwiczenia do posadzki. Pojedyncze przyłącza wlotowe i wylotowe dla wody chłodzącej również pozwalają na skrócenie czasu instalacji urządzenia. Nowy CENTAC C800 jest wyposażony w kontroler Xe – Series z najnowszym oprogramowaniem, które dodatkowo zwiększa wydajność, a wbudowany web serwerem umożliwia zdalny dostęp i dostosowanie systemu z dowolnego miejsca. Sterownik Xe pozwala na monitorowanie parametrów w czasie rzeczywistym oraz śledzenie trendów kluczowych parametrów.

Pierwszy CENTAC C800 niebawem zostanie zainstalowany w Polsce w największym i najnowocześniejszym na świecie Laboratorium Aerodynamiki Przepływów Turbinowych, w którym będą prowadzone badania przemysłowe i prace rozwojowe w przemyśle lotniczym, a w tym m.in. testowanie prototypów turbin silników lotniczych, jak również testy demonstratorów technologii wykorzystywanych w budowie silników lotniczych.

Dowiedz się więcej o CENTAC C800 na stronie ingersollrandproducts.com/C800

Ingersoll Rand Polska Spółka z o.o.
01-217 Warszawa ul. Kolejowa 5/7

ir_poland@eu.irco.com
www.ingersollrandproducts.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię