Emerson – Systemy zaworowe marki AVENTICS™ wyposażone w protokoły komunikacyjne OPC UA

115

Funkcjonalność OPC UA rozszerza również możliwości połączeniowe samego systemu zaworowego, ułatwiając użytkownikom z takich branż, jak branża motoryzacyjna, spożywcza, przemysł opakowaniowy, papierniczy oraz inne wejście do świata cyfrowej transformacji. Wówczas gdy zakłady produkcyjne na całym świecie starają się wdrożyć u siebie cyfrową transformację, kluczowe protokoły, takie jak OPC UA, wbudowane w technologie umożliwiają monitorowanie urządzeń i łączność z maszynami podczas przesyłania danych z systemu zaworowego do systemu nadrzędnego. System AES jest łatwy do zintegrowania i podłączenia do nowych lub istniejących aplikacji i maszyn oraz zapewnia łatwy dostęp do danych i analiz bez konieczności zmiany sterownika PLC.

Systemy zaworowe marki AVENTICS serii AV wyposażone w OPC UA to znaczący krok naprzód w stronę elastyczności oraz integracji systemów zaworowych, ponieważ znacznie upraszczają inżynierom przejście na Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT)” – mówi Nils Beckmann, Senior Manager of Product Marketing, IIoT w Emerson. “Dzięki OPC UA inżynierowie nie muszą zmieniać całego systemu lub architektury, aby uzyskać dostęp do danych dotyczących zaworów. Mają teraz możliwość elastycznego dalszego korzystania z własnych systemów i oprogramowania w chmurze, aby uzyskać łatwy dostęp do danych i analiz bez konieczności zakłócania lub modyfikowania sterownika PLC.”

Opracowany przez OPC Foundation, OPC UA, jest niezależnym od platformy standardem informatycznym do wymiany danych z czujników do chmury, który charakteryzuje się zintegrowanym bezpieczeństwem.

Źródło: EMERSON