Ingersoll Rand ogłasza nową sprężarkę MSG® Turbo-Air® NX 1500

304

Firma Ingersoll Rand zaprezentowała najnowszą innowację w swojej ofercie maszyn odśrodkowych, nową sprężarkę MSG® Turbo-Air® NX 1500 (NX 1500), zaprojektowaną z myślą o zapewnieniu najniższych całkowitych kosztów posiadania w zakładach poszukujących długotrwałej, łatwej w utrzymaniu i w 100 procentowym rozwiązaniu bezolejowym.

Dla decydentów poszukujących solidnego i energooszczędnego systemu sprężonego powietrza, NX 1500 jest w stanie sprostać wymaganiom zakładów energochłonnych, a jednocześnie znacząco poprawić wyniki finansowe firmy dzięki szeregowi sprawdzonych technologii i funkcji.

Dzięki najnowocześniejszej konstrukcji aerodynamicznej najważniejsze elementy – w tym wloty, wirniki, spirale i dyfuzory – zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką wydajność i efektywność energetyczną wyższą nawet o 15% w porównaniu z poprzednimi modelami lub innymi bezolejowymi sprężarkami śrubowymi. W przeliczeniu na potencjalne oszczędności oznacza to ponad 30 000 euro rocznie[1]. Szeroki zakres otwarcia przepustnicy pozwala na uzyskanie znacznej poprawy działania i elastyczności z porównywalnymi modelami NX 1500.

Sprężarka NX 1500 o zakresie przepływu od 20m3/min do 50m3/min jest również dostępna z opcjonalnym zaworem regulacyjnym na wlocie, zaprojektowanym w celu zwiększenia wydajności sprężarki, gdy urządzenie pracuje przy obciążeniu częściowym. Badania wykazały, że dzięki nowej konstrukcji zaworu regulacyjnego wlotu powietrza operatorzy mogą zaoszczędzić nawet 5000 euro rocznie na rachunkach za energię.

Bezolejowe rozwiązanie, jakim jest NX 1500, posiada certyfikat klasy zero zgodnie z normą ISO 8573-1:2010, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć pewność, że spełnione zostaną najwyższe standardy czystości powietrza. Dzięki temu operatorzy mają nie tylko większą pewność jakości, ale także – zwłaszcza w środowiskach wrażliwych na produkcję – mogą być pewni, że wszelkie potencjalne zagrożenia związane z zanieczyszczeniem sprężonego powietrza zostały zminimalizowane.

Model NX 1500 został również zaprojektowany tak, aby zapewnić właścicielom bezproblemowe i niskie koszty utrzymania. Instalacja i serwisowanie urządzenia jest procesem prostym i nieskomplikowanym, a jego konstrukcja zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych elementów, takich jak poziomo dzielona przekładnia. W międzyczasie opracowano materiały eksploatacyjne o długiej żywotności, które zapewniają najwyższą wydajność, wydłużając czas między kolejnymi przeglądami.