Nowości produktowe w ofercie KESSEL

258

Producenci odwodnień cały czas opracowują nowe, coraz doskonalsze rozwiązania. Nowe produkty powstają nie tylko ze względu na chęć prześcignięcia konkurencji, ale również z powodu zaostrzających się regulacji środowiskowych.

Rola środowiska

Z każdym rokiem rośnie znaczenie zasobów wodnych – z powodu ich nieodnawialności coraz więcej spółek zwraca uwagę na system recyklingu wody. Pierwszym krokiem do budowy tego typu instalacji jest montaż odpowiednich urządzeń do odprowadzania ścieków, które będą odprowadzać i podczyszczać brudną wodę z budynku. Również użytkownicy indywidualni coraz bardziej interesują się tym tematem. Rosnąca ilość gwałtownych deszczy w Polsce zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia przepływu zwrotnego i zalania pomieszczeń położonych poniżej poziomu zalewania.

W takiej sytuacji warto zastosować bezpieczne i innowacyjne rozwiązania, które sprawnie odprowadzą wodę i ochronią przed wystąpieniem przepływu zwrotnego. Jedną z tegorocznych nowości produktowych jest stworzony przez firmę Kessel wpust piwniczny Universale Plus. Łączy on w sobie cechy odpływu piwnicznego z urządzeniem przeciwzalewowym. Charakteryzuje go też łatwość montażu – zabudowa wymaga pojedynczego przebicia posadzki, a teleskopowa nasada umożliwia zlicowanie krawędzi z powierzchnią podłogi.

Odpływ wyposażony jest w wodoszczelny kołnierz, co zapewnia mu wieloletnią trwałość. We wnętrzu urządzenia znajduje się zabezpieczenie przeciwzalewowe, które w wypadku wystąpienia przepływu zwrotnego uniemożliwia zalanie chronionego pomieszczenia.

Wpust piwniczny Universale Plus KESSEL

Na szczególną uwagę zasługuje użyty materiał do produkcji Universale Plus. Wykonano go w całości z surowców pochodzących z recyklingu. Zastosowanie tego typu tworzyw wydatnie zmniejsza w środowisku wykorzystanie naturalnych surowców oraz pokazuje, że firma odpowiedzialnie i ambitnie podchodzi do kwestii ekologicznych.

Recykling

Z powodów środowiskowych rośnie również na świecie znaczenie recyklingu ścieków. W tym celu wiele firm, zwłaszcza z obszaru spożywczego i budowlanego, decyduje się na instalację specjalistycznych separatorów. Względy środowiskowe nie są jedynym powodem – czasami zdarza się, że miejsce jest niedostępne dla przyjazdu wozu asenizacyjnego. Budowa separatora staje się wtedy koniecznością.

Separator tłuszczu EasyClean free SkimTech KESSEL

Nowością rynkową marki Kessel jest też innowacyjny separator tłuszczu EasyClean free Skimtech. Jego działanie opiera się na interakcji między trzema systemami: filtr zgrubny oczyszcza substancje stałe ze ścieków za pomocą sita ślimakowego, które znajduje się tuż przed komorą separowania tłuszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię