Nowy zawór elektromagnetyczny o dużym przepływie od firmy Emerson, pozwala zwiększyć niezawodność oraz wydajność operacyjną

157

Zawór elektromagnetyczny marki ASCO serii 327C od firmy Emerson, charakteryzuje się konstrukcją o bezpośrednim działaniu i dużym przepływem dla doskonałej wydajności kontroli przepływu i pewności działania.

Firma Emerson wprowadziła na rynek nowe zawory Zawory serii 327C marki ASCO™ które charakteryzują się bezpośrednim działaniem oraz dużym przepływem, co zapewnia doskonały stosunek przepływu do mocy w porównaniu z podobnymi zaworami dostępnymi na rynku. Konstrukcja zaworów marki ASCO™ serii 327C charakteryzuje się zrównoważoną konstrukcją grzybkową, która umożliwia uzyskiwanie dużego przepływu przy minimalnym zapotrzebowaniu na moc, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w elektrowniach, rafineriach, czy też zakładach przetwórstwa chemicznego.

Obiekty takie jak te mogą posiadać setki, a nawet tysiące zaworów zainstalowanych w swoich procesach oraz systemach. Nawet jeden wadliwie działający zawór może zakłócić przepływ krytycznych gazów i płynów, wpływając na jakość procesu i wymuszając nieplanowane przestoje oraz dodatkowe czynności konserwacyjne.

Zawory ASCO serii 327C posiadają funkcje, które łączą niezawodność i trwałość w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i poprawy pewności procesu. Zawory posiadają unikalną, dwuwarstwową technologię uszczelnienia dynamicznego, która zapewnia doskonałą odporność na tarcie, pomagając zapewnić niezawodne działanie zaworu nawet w ekstremalnych warunkach roboczych o temperaturach sięgających od -60 do nawet 90 stopni Celsjusza. Ponadto zawór jest zgodny z SIL (Safety Integrity Level) 3, wykazując wysoki poziom integralności działania i bardzo niskie ryzyko awarii w przewidywanym cyklu życia zaworu.

„Obiekty takie jak elektrownie i rafinerie posiadają procesy wymagjące dużego przepływu dostarczania gazu i płynów i potrzebują zaworów, które są wydajne, niezawodne i łatwe w utrzymaniu przez tysiące godzin pracy” – powiedziała Anne Sophie Kedad, Director Marketing Process and Sustainability w firmie Emerson. „Zawory elektromagnetyczne marki ASCO™ serii 327C zapewniają niezawodne działanie, którego wymagają te obiekty, pomagając poprawić wydajność operacyjną poprzez zminimalizowanie niepotrzebnych czynności konserwacyjnych i wydłużenie okresów między testami kontrolnymi”.

Zawory ASCO serii 327C mogą pomóc usprawnić łańcuchy dostaw i uprościć złożoność specyfikacji dla użytkowników przemysłowych na całym świecie. Zawory oferują również unikalne elektryczne złącze testowe, aby zminimalizować czas rozruchu w terenie i zapobiec wnikaniu wilgoci podczas przechowywania.

Źródło: EMERSON