Comarch ma pomysł na zmniejszenie absencji chorobowej w zakładzie pracy

477

Czy pracodawcy są w stanie określić, jakich strat ekonomicznych mogą spodziewać się w skali roku, biorąc pod uwagę wszystkie nieobecności swoich pracowników? Na urlopy i dni wolne od pracy nie mają przecież wpływu. Jest jednak coś, co mogą z całą pewnością zrobić, by odciążyć budżet od przynajmniej części zwolnień lekarskich. Pomoc w tym przynoszą im nowe technologie, o czym pisze w najnowszym raporcie Comarch „e-Zdrowie dla przemysłu -jak zadbać o bezpieczeństwo i zmniejszyć absencje chorobową w zakładach produkcyjnych”.

Skala kosztów dla pracodawców

Aż 51% zatrudnionych w zakładach produkcyjnych przebywało na L4 w przeciągu ostatnich 12 miesięcy – takie dane znajdziemy w najnowszym white paperze przygotowanym przez firmę Comarch, globalnego integratora i producenta systemów informatycznych z polskimi korzeniami. Na jakie koszty naraża pracodawców absencja pracowników? Zatrudnianie dodatkowych osób na zastępstwa, wypłacanie nadgodzin czy przekazywanie zlecenia zewnętrznym podwykonawcom – to tylko kilka potencjalnych strat wymienionych przez Comarch w publikacji.

Recepta w dobrym zarządzaniu…

Istnieją jednak sposoby, by minimalizować ryzyko ich występowania. Oprócz dbania o bezpieczeństwo pracowników, przedsiębiorstwo może pomóc zwierzchnikowi w szybkim zidentyfikowaniu problemów zdrowotnych. W związku z tym, środowisko pracy powinno zachęcać do profilaktyki, dbania o własne zdrowie oraz do regularnego kontaktu ze specjalistami medycznymi. Inwestycje w troskę o dobre samopoczucie zatrudnionych to w długoterminowej perspektywie szansa nie tylko na spore oszczędności wynikające z większej produktywności czy wydłużenia wiekowej aktywności zawodowej pracowników.

…i wsparciu nowych technologii

W tym celu warto skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą dynamiczny rozwój nowych technologii w obszarze zdrowia. Na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych narzędzi, które wspierają pracodawców w dbaniu o kondycję pracowników.

Więcej przeczytasz w bezpłatnym white paperze: „e-Zdrowie dla przemysłu. Jak zadbać o bezpieczeństwo i zmniejszyć absencję chorobową w zakładach produkcyjnych?”, który możesz pobrać tutaj.

www.comarch.pl

Obserwuj profile Comarch na: