Maty olejowe Mewa Multitex eliminują ryzyko poślizgu w zakładach

207

Produkty, których używamy na co dzień – chociaż w coraz większym stopniu sterowane przez roboty i komputery – są nadal w większości wykonane przez maszyny, których elementy obracają się, poruszają się i wykonują pracę mechaniczną.  W związku z tym muszą one być smarowane, aby zmniejszyć tarcie: oleje, smary i inne środki smarne są po prostu częścią tych procesów.  Mogą się przy tym pojawić niekiedy nieszczelności i różne ciecze mogą skapywać na posadzkę.

To może być niebezpieczne dla pracowników – mogą się łatwo poślizgnąć.  Mewa oferuje doskonałe rozwiązanie tego problemu – maty olejowe Multitex. Wchłaniają one wszelkie ciecze, w wyniku czego posadzka pozostaje czysta, a bezpieczeństwo pracy znacznie wzrasta.

Tekstylne maty olejowe zostały zaprojektowane tak, by można je było po prostu umieścić na podłożu w problematycznych miejscach – pod wyciekami ze sprzętu lub częściami samochodowymi w warsztacie, z których skapują rożne ciecze. Maty olejowe mają strukturę, która jest w stanie wchłonąć dużą ilość cieczy. Małe, wąskie powierzchnie można dobrze zabezpieczyć jedną matą, w przypadku dużych powierzchni można umieścić większą ilość połączonych ze sobą mat olejowych. Mata taka jest bardziej poręczna, niż wanna do zbierania skapującego oleju, poza tym jest ona delikatna dla posadzki.

mata_olejowa_mewa

„Te maty zbierające olej i inne niebezpieczne ciecze natychmiast wchłaniają taką ciecz z tkaniny zewnętrznej do środka i trwale przechowują ją w specjalnym rdzeniu” – wyjaśnia zasadę funkcjonowania maty Mewa-Multitex Piotr Borowczyk, przedstawiciel firmy Mewa w Polsce. Dzięki temu chroniona powierzchnia pozostaje względnie sucha, podczas gdy specjalna włóknina wewnątrz maty równomiernie wchłania do 3 litrów cieczy. Maty olejowe mogą być stosowane w niemal wszystkich branżach: w małych warsztatach samochodowych, w średniej wielkości zakładach obróbki metali, gdzie np. pracują obrabiarki, lub też w dużych halach przemysłowych. Maty olejowe mogą być wykorzystywane w zasadzie wszędzie.

Bezpieczne, wygodne i ekonomiczne

Są one są dostarczane do użytkowników w ramach dobrze znanego systemu pełnej usługi firmy Mewa i odbierane po ich użyciu, prane i ponownie dostarczane do miejsca ich wykorzystania. To ogromna zaleta nie tylko dla firm średniej wielkości, ale także dla dużych zakładów przemysłowych, które mogą wykorzystać stosowanie mat olejowych, by móc dokładnie zaplanować strukturę kosztów. Dzięki korzystaniu z mat olejowych Multitex w ramach systemu wynajmu tekstyliów, użytkownicy zyskują inteligentne wsparcie, które gwarantuje czystość i porządek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię