Największe Targi BHP na Śląsku już 8-9 marca w Katowicach

224

Z przyjemnością informujemy, iż już tylko kilka dni dzieli nas od 20. Targów Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej na Śląsku. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 8-9  marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zapowiada się wyjątkowe spotkanie, nie tylko ze względu na obchodzony jubileusz, ale przede wszystkim liczbę wystawców oraz zakres merytoryczny wydarzeń towarzyszących.

Targi BHP w Katowicach to nie tylko największa na Śląsku impreza branżowa z zakresu bezpieczeństwa, higieny pracy i ochrony przeciwpożarowej, ale również jedna z najważniejszych w tej części Europy. W trakcie dwudniowych targów, odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie bezpieczeństwa, a także wziąć udział w licznych prezentacjach i szkoleniach.

Tradycyjnie Targi BHP skierowane są do firm świadomie dbających o bezpieczeństwo w środowisku pracy oraz do producentów i dystrybutorów z branży. Zostały one objęte patronatem honorowym Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, Wyższego Urzędu Górniczego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oraz Urzędu Dozoru Technicznego, a także Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A.

Wśród ponad 80 wystawców na targach znajdą się przedstawiciele branży, którzy zaprezentują swoje rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ochrony osobistej, odzieży ochronnej, systemów monitorowania środowiska pracy, a także wiele innych. Swoją obecność potwierdzili producenci systemów monitorowania środowiska pracy i aparatury kontrolno-pomiarowej, które są podstawą działań zapobiegających wypadkom w miejscu pracy. Nie zabraknie, również , krajowych
i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów środków ochrony indywidualnej i zbiorowej pracowników, producentów zabezpieczeń asekuracyjnych przed upadkiem z wysokości, czy też dystrybutorów odzieży i obuwia ochronnego. Na ten moment swój udział zapowiedziało ponad 80 podmiotów z Polski,  Austrii, Belgii, Czech, Dania, Słowacji, Niemiec i Włoch.

Merytoryczna wartość Targów BHP

Targi BHP w Katowicach to ponad 20 godzin bezpłatnych konferencji, sympozjów oraz dyskusji w gronie specjalistów. Zaplanowane są także pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz spotkania z patronami honorowymi oraz merytorycznymi.

Planowane wydarzenia podczas Targów BHP

8 marca 2023, po oficjalnym otwarciu Targów, rozpocznie się konferencja Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach „Czynniki szkodliwe występujące w środowisku pracy – rola i zadania Państwowej Inspekcji Pracy”. W dalszej części dnia planowana są również: Sympozjum organizowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach „Dobre Praktyki BHP”, podczas którego poruszone zostaną kluczowe zagadnienia dla branży. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Konferencja Koalicji Bezpieczni w Pracy „Pracownicy 50+: możliwości i ograniczenia”, czyli jak zadbać o bhp pracowników w wieku powyżej 50 lat” oraz spotkanie organizowane przez Fundację Kultury Bezpieczeństwa „Praktyczne aspekty zarządzania zdrowiem psychicznym w Twojej firmie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię