Największe Targi BHP na Śląsku w Katowicach już za nami

259

9 marca zakończyły się największe w południowej Polsce Targi Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej BHP 2023. W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 wystawców z kraju oraz zagranicy w tym z Austrii, Belgii, Czech, Dania, Słowacji, Niemiec i Włoch. Było to wyjątkowe spotkanie, nie tylko ze względu na obchodzony jubileusz, ale przede wszystkim ze względu na wysoki poziom merytoryczny wydarzeń towarzyszących targom oraz liczbę zwiedzających – ponad 3000 profesjonalnych zwiedzających reprezentujących firmy świadomie dbające o bezpieczeństwo i jakość pracy pracowników z całej Polski.

Tegoroczne Targi zostały objęte patronatem honorowym Głównego Inspektora Pracy, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, Wyższego Urzędu Górniczego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oraz Urzędu Dozoru Technicznego, a także Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A.

Organizatorzy Targów BHP w Katowicach, dołożyli wszelkich starań by sprostać oczekiwaniom zarówno wystawców jak i zwiedzających . W trakcie dwudniowych targów odwiedzający mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie bezpieczeństwa, a także wziąć udział w licznych prezentacjach i pokazach.

Wielka wartość spotkań merytorycznych doceniona przez uczestników.

Podczas Targów BHP w Katowicach odbyło się ponad 20 godzin bezpłatnych konferencji, sympozjów oraz dyskusji w gronie specjalistów. Goście mogli skorzystać również ze szkoleń udzielania pierwszej pomocy oraz spotkań z patronami honorowymi oraz merytorycznymi w specjalnej Strefie Eksperckiej.

W pierwszym dniu targów miały miejsce:

  • Konferencja Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach : „Czynniki szkodliwe występujące w środowisku pracy – rola i zadania Państwowej Inspekcji Pracy”
  • Sympozjum organizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach:„Dobre Praktyki BHP”
  • Konferencja zorganizowana przez Koalicję Bezpieczni w Pracy: „Pracownicy 50+: możliwości i ograniczenia”, czyli jak zadbać o bhp pracowników w wieku powyżej 50 lat
  • Konferencja organizowana przez Fundację Kultury Bezpieczeństwa : „Praktyczne aspekty zarządzania zdrowiem psychicznym w Twojej firmie”

Natomiast w drugim dniu targów na szczególną uwagę zasługiwała Konferencja Wektory BHP Intersafe & DNV – Forum Praktyków, której organizatorem był DNV/ INTERSAFE a LYRECO Company.

Najlepsi wystawcy branży BHP w Katowicach.

Wśród ponad 80 wystawców na targach swoją ofertę zaprezentowali wystawcy oferujący rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ochrony osobistej, odzieży ochronnej, systemów monitorowania środowiska pracy, producenci systemów monitorowania środowiska pracy i aparatury kontrolno-pomiarowej. Nie zabrakło również, krajowych i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów środków ochrony indywidualnej i zbiorowej pracowników, producentów zabezpieczeń asekuracyjnych przed upadkiem z wysokości, czy też dystrybutorów odzieży i obuwia ochronnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię