Ogólnopolskie Forum Bezpieczna Maszyna VII Edycja

429

Grupa ASTAT wraz z firmą Elokon, Panasonic oraz Brady ma zaszczyt zaprosić Państwa na VII edycję Ogólnopolskiego Forum Bezpieczna Maszyna, podczas której omówione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem maszyn. Forum poświęcone będzie zasadom kształtowania bezpieczeństwa przy budowie, eksploatacji oraz modernizacji maszyn, ponadto omówione zostaną zasady doboru i eksploatacji technicznych środków bezpieczeństwa.

Forum skierowane jest do personelu technicznego odpowiedzialnego za zgodność maszyn z wymogami bezpieczeństwa, tj. Projektantów, Konserwatorów, Pracowników Służb BHP, Inżynierów i Kierowników Utrzymania Ruchu, jak również do personelu odpowiedzialnego za odbiór oraz oddanie do użytku nowych lub importowanych maszyn, tj. Pracowników Działu Zakupów, Inżynierów Projektu, Kierowników Produkcji.

Celem Forum jest zainspirowanie uczestników do wdrażania nowych rozwiązań oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń. Wykłady wygłoszone zostaną przez specjalistów zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa maszyn i urządzeń w kraju, którzy przybliżą uczestnikom aktualne trendy i stosowane rozwiązania.

Forum podzielone zostało na dwa panele tematyczne w ramach, których realizowane będą następujące tematy:

Panel I: Zasady kształtowania bezpieczeństwa przy budowie, eksploatacji i modernizacji maszyn

– Wybór metody oceny ryzyka

– Wymagania bezpieczeństwa dla robotów kolaborujących

– Warsztaty: Praktyczne wykorzystanie oceny ryzyka

Panel II: Techniczne środki bezpieczeństwa – zasady doboru i eksploatacji

– Metody zabezpieczania stref niebezpiecznych i ruchomych części maszyn

– Techniczne środki bezpieczeństwa przy projektowaniu i eksploatacji maszyn

– Zastosowanie sygnalizatorów optycznych i dźwiękowych w bezpieczeństwie maszyn

– Bezpieczeństwo podczas prac serwisowych, jak zwiększyć wydajność przy użyciu systemu Lockout/Tagout

– Dyskusja: Co to znaczy (nie)bezpieczna maszyna?

Uczestnicy Forum po za wykładami będą mieli szansę skorzystać z konsultacji technicznych oraz fachowych porad specjalistów. W części wystawienniczej na stoiskach pokazowych, będzie można zapoznać się z produktami dedykowanymi do zabezpieczania stref niebezpiecznych.

Termin i lokalizacja:

28.09.2021, Szczecin

Szczegółowe informacje o Forum oraz zaproszenie wraz z kartą zgłoszeniową dostępne na stronie wydarzenia: https://astat.pl/szkolenia/forum-bezpieczna-maszyna/

Zapraszamy serdecznie!

Źródło: ASTAT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię