Przełom w cięciu rur – Nowy m12™ Raptor™

328

MILWAUKEE® wprowadziło do swojej oferty kolejne narzędzie dla profesjonalistów z branży hydraulicznej i HVAC. Nowy model M12™ RAPTOR™ to pierwszy na świecie przecinak do rur 12 V, który jest w stanie tym samym ostrzem ciąć rury ze stali nierdzewnej, stali niestopowej i miedzi. Moc silnika oraz wydajne akumulatory sprawiają, że obcinak przyspiesza i ułatwia prace instalacyjne wykonywane na rurach.

 Od samego początku istnienia MILWAUKEE® podczas tworzenia swoich narzędzi współpracowało z profesjonalistami z różnych branż. Nie inaczej było w przypadku M12™ RAPTOR™ – znając potrzeby specjalistów z branży hydraulicznej i HVAC, zaprojektowano narzędzie, które w szybki i łatwy sposób pomaga w pracach instalacyjnych.

Dzięki wysokowydajnemu silnikowi urządzenie tnie rury od 12 do 28 mm. Samo dopasowująca się do rozmiaru rury szczęka umożliwia szybkie cięcie we wszystkich materiałach. Obcięcie 28 mm rury ze stali nierdzewnej czy stali niestopowej zajmuje mniej niż 20 sekund, w przypadku rurek z miedzi jest to mniej niż 3 sekundy. Okienko obserwacyjne w mechanizmie tnącym i wbudowane światło LED pozwalają użytkownikowi na precyzyjne cięcie tam, gdzie jest to potrzebne. M12™ RAPTOR™ ma mechanizm automatycznego blokowania cięcia, tnie zainstalowane rury oddalone  od ściany o zaledwie 40 mm. To znacznie ułatwia prace na istniejących już instalacjach. Wysokiej jakości 4-biegunowy silnik szczotkowy, akumulator REDLITHIUM™ i inteligentna elektronika REDLINK™ zapewniają moc, wydajność i trwałość.

Obcinak jest w stanie wykonać do 90 cięć w stali nierdzewnej o grubości 15 mm lub ponad 200 w rurach miedzianych, na jednym ładowaniu najmniejszego dostępnego akumulatora M12™ 2,0 Ah. Elastyczny system bateryjny gwarantuje współpracę ze wszystkimi akumulatorami MILWAUKEE® M12™. Obcinak RAPTOR™ waży zaledwie 1,5 kilograma z baterią 2.0 Ah, a jego całkowita długość to 362 mm. Dzięki niewielkiej wadze i wyważonej konstrukcji użytkownicy mogą łatwo ciąć rury, eliminując potrzebę stosowania stojaka do rur. Urządzenie daje możliwość cięcia stali nierdzewnej, stali niestopowej i miedzi w rozmiarach 12, 15, 18, 22 i 28 mm. Na jednym ostrzu, które umożliwia pracę na różnych rodzajach materiałów, można wykonać ponad 680 cięć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię