Usługi cyfrowe Konecranes z certyfikatem ISO 27001 w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji

409

Usługi cyfrowe Konecranes uzyskały certyfikat ISO/IEC 27001:2013 dotyczący zarządzania bezpieczeństwem informacji. Osiągnięcie tej certyfikacji jest ważne dla Klientów Konecranes z wielu obszarów przemysłu, ale w szczególności dla branży motoryzacyjnej, energetycznej i portowej, w których bezpieczeństwo jest kluczowym kryterium przy wyborze dostawcy.

Certyfikat ISO/IEC 27001 świadczy o zaangażowaniu w proaktywne zarządzanie bezpieczeństwem informacji w usługach cyfrowych Konecranes oraz potwierdza zapewnienie zgodności z wymogami prawnymi i wymaganiami Klientów. Konecranes jest jedną z pierwszych firm w branży urządzeń i usług dźwignicowych, która certyfikowała swoje usługi cyfrowe świadczone Klientom.

Certyfikat ISO 27001 daje naszym Klientom pewność, że udostępniane dane pozostają bezpieczne przez cały czas, niezależnie od tego, czy są to dane pochodzące ze zdalnego monitoringu, umożliwiającego konserwację prewencyjną, czy informacje o środkach przeznaczanych na serwisowanie, które są widoczne na firmowych profilach w naszym Portalu Klienta. Im bardziej poszczególne branże ulegają cyfryzacji, tym ważniejsze jest posiadanie partnerów biznesowych, którzy nie tylko deklarują, że poważnie traktują bezpieczeństwo danych, ale mogą to udowodnić” – mówi Heikki Rekola, Wiceprezes ds. technologii serwisowych i rozwoju produktów w Konecranes.

„W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy rosnącą świadomość branży w zakresie cyberbezpieczeństwa do tego stopnia, że zupełnie naturalną decyzją stało się uzyskanie certyfikatu ISO 27001 dla naszego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Certyfikacja to powszechny język komunikacji z naszymi Klientami o praktykach zarządzania bezpieczeństwem” — mówi Timo Harjunen, Wiceprezes ds. rozwoju platform cyfrowych w Konecranes.

Certyfikacja odnosi się do udostępnionego naszym Klientom i stale rozwijanego Portalu Klienta yourKONECRANES.com, aplikacji mobilnych zwiększających wydajność procesów produkcyjnych Klientów oraz pakietu produktów i aplikacji do zdalnego monitoringu TRUCONNECT® przeznaczonego dla wszystkich Klientów Konecranes, w tym także dla tych, którzy działają w branżach przemysłu wytwórczego i przetwórczego, stoczniowego i portowego oraz terminali kontenerowych.

Silna koncentracja na potrzebach Klientów oraz zaangażowanie w rozwój biznesu i ciągłe doskonalenie sprawiają, że Konecranes jest liderem w branży. Podejście to jest to poparte inwestycjami w cyfryzację i technologię, a także nieustanną pracą nad usprawnieniem przepływu materiałów dzięki rozwiązaniom, które sprawiają, że jest on szybszy i bezpieczniejszy.

Grupa Konecranes Lifting Business TM to światowy lider w produkcji urządzeń transportu bliskiego, obsługujący Klientów z różnych sektorów przemysłu, m.in. wytwórczego, stoczniowego, przetwórczego, portowego i przeładunkowego. Konecranes dostarcza urządzenia dźwignicowe zwiększające wydajność podnoszenia i zapewnia usługi serwisowe dla wszystkich marek tego typu urządzeń. Całkowita wartość sprzedaży Grupy w 2019 r. wyniosła 3,33 mld EUR. Grupa zatrudnia ok. 18 tys. pracowników w 50 krajach. Akcje Konecranes są notowane na giełdzie Nasdaq Helsinki pod symbolem KCR.

Źródło: Konecranes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię