Wilgotność powietrza dba o jakość, obniża koszty!

4192

Optymalna wilgotność powietrza oraz temperatura chroni materiał, maszyny jak i człowieka.

Jeśli powietrze jest zbyt suche, to przykładowo zmiany właściwości materiałów lub występowanie ładunków elektrostatycznych prowadzą do zakłóceń produkcji i dodatkowych kosztów. Szczególnie wrażliwa jest obróbka materiałów hydrofilowych, takich jak np. papier, tektura, drewno czy włókna tekstylne. Od mikroelektroniki po przemysł spożywczy, stała, optymalna wilgotność powietrza może zagwarantować jakość w wielu gałęziach przemysłu, a także zapewnić szybką i bezusterkową produkcję.

Obok wilgotności powietrza, również temperatura jest ważnym parametrem procesowym w wielu etapach produkcji. Często przy obróbce materiałów nie można przekraczać maksymalnych wartości, aby ustrzec się przed utratą wymaganych właściwości produktów końcowych. Ciepło oddawane przez maszyny oraz specyfika wykonywanych procesów produkcyjnych powodują znaczny wzrost temperatury, co z kolei wymusza duże koszty na chłodzenie.

 Nawilżacze powietrza pomagają stworzyć optymalny klimat

Dodatkowo wilgotność powietrza i temperatura bezpośrednio wpływają na zdrowie, czego zresztą dowiodły liczne badania: Podrażnienia śluzówek, infekcje dróg oddechowych i dolegliwości oczu to typowe skutki zbyt suchego powietrza.

Zapytaj już teraz o więcej informacji na temat nawilżania powietrza. Najnowszą broszurę informacyjną: „Klimat pomieszczenia jako czynnik w procesie produkcyjnym“ możesz zdobyć już teraz ze strony: https://www.condair-systems.pl//czynnik-produkcyjny-klimat

Zamów bezpłatną najnowszą broszurę „Klimat pomieszczenia jako czynnik w procesie produkcyjnym”

 

Condair Systems Sp. z o.o.
(dawniej Draabe Industrietechnik Sp. z o.o.)
Ul. Langiewicza 28/2
70 – 263 Szczecin

Telefon: +48 43 841 7030
info@condair-systems.pl
www.condair-systems.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię