Zadbaj o bezpieczeństwo swojego parku maszyn!

752

Rozwój technologiczny przynosi zmiany w wielu dziedzinach życia i ułatwia nam codziennie pracowanie, uczenie się, komunikowanie itp. Z biegiem lat cała technika idzie naprzód i przynosi wiele pozytywnych rozwiązań, m.in. takich które chronią nasze firmy przed włamaniem.

Zagrożeń, które na nas czyhają jest tak naprawdę mnóstwo i niestety mogą nas spotkać każdego dnia. Bezpieczeństwo, o które chcemy dbać powinno istnieć nie tylko z nazwy, dlatego trzeba skupić się na urządzeniach, które faktycznie je nam zapewnią. Przedstawimy pokrótce kilka rodzajów zabezpieczeń, które są warte przypomnienia.

Systemy alarmowe – ogromny wybór

Na systemy alarmowe składa się centrala, czujniki i komunikatory oraz sygnalizatory. To oczywiście centrala jest głównym urządzeniem dowodzącym, a inne elementy uzupełniają jej pracę i tworzą kompatybilną całość, czasem nawet decydując o poprawnym działaniu. Systemy alarmowe we właściwy sposób informują o zagrożeniu i pozwalają na reakcję, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się tego zagrożenia. Technika oferuje nam teraz szeroki zakres funkcji, z których warto skorzystać, aby podnieść jakość świadczonych usług przez te urządzenia. Alarm możemy włączyć na określony czas, będąc nawet z dala od swojej firmy, a to wszystko dzięki mobilnemu sterowaniu. Jeżeli alarmu potrzebujesz tylko w nocy – nie ma problemu, włączy się zaraz po zmroku. Jeżeli zaś chodzi o czujniki to na nich warto chwilę się skupić, bowiem od nich zależy naprawdę wiele. Czujniki mogą być przestrzenne i specjalne przestrzenne, a także dualne – reagująca na zmianę ruchu i temperatury, dlatego nie ma możliwości pomyłki, że alarm włączy się przypadkowo. Przestrzenne reagują na ruch i załączają wtedy specjalną diodę, wyłączają także światła, co myli złodzieja, który myśli że na terenie domu lub posesji nie ma żadnego zabezpieczenia. Warto zdać sobie sprawę z tego na czym naprawdę nam zależy i dobrać do tego odpowiedni system.

Kamery, domofony, GPS

Kamery to kolejne zabezpieczenie, bardzo popularne – wykrywamy wtedy obecność osoby niepowołanej i możemy szybko zareagować. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę rodzaj kamer, montaż bezprzewodowy lub przewodowy oraz nadzór – najczęściej z urządzeń mobilnych. Dzięki domofonom lub wideodomofonów masz możliwość sprawdzenia kto chce się dostać na Twoją posesję, bez Twojej zgody nikt nie przekroczy ogrodzenia. A co z lokalizatorami GPS, czy warto je w ogóle zastosować? Jeżeli już dojdzie do kradzieży wmontowany system ułatwi znalezienie Ci tego przedmiotu. Złodziej nie będzie o tym wiedział, a Ty możesz odzyskać swoją zgubę.

Niepotrzebny pożar

Ostatnim zabezpieczeniem, jakie powinieneś mieć jest czujnik wykrywania dymu. Jeżeli pojawi się jakiekolwiek zagrożenie – zostanie natychmiast wykryte, a odpowiednie służby będą powiadomione. Pożar to jeden z najbardziej dotkliwych zagrożeń, więc o to powinniśmy zadbać na samym wstępie. Chroń swoją firmę i osoby tam pracujące. To co przedstawiliśmy powyżej to tylko kilka zabezpieczeń, ale wg nas najważniejszych.

Więcej informacji dot. produktów dla monitoringu oraz zabezpieczenia obiektów przemysłowych można znaleźć na stronie: https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe