10 trendów w produkcji, o których powinien wiedzieć każdy startup

344

Prawdopodobnie słyszałeś o tym, że 90% startupów upada w ciągu pierwszych pięciu lat. Z pewnością słyszałeś też o wielkich startupach produkcyjnych, które zmieniły świat, takich jak SpaceX, Bitmain Technologies czy Astral. Co te startupy – spośród tych 10%, którym się w końcu udaje – robią inaczej?

Odpowiedź jest całkiem prosta. Takie firmy rozumieją, jak ważne jest bycie na bieżąco z trendami. Trendy te obejmują między innymi stosowanie 5-osiowej obróbki CNC, roboty współpracujące, inteligentną produkcję, big data, konserwację predykcyjną i zwinną produkcję.

Skuteczne startupy rozumieją również, że sukces wynika ze znajomości branży i umiejętności dostosowania się do stale zmieniającego się świata.

W tym artykule skupimy się na dziesięciu wiodących trendach w branży produkcyjnej, które należy poznać, aby zwiększyć szanse na sukces swojego startupu, nawet jeśli przeciwności losu będą się piętrzyć.

Podłoże trendów

Zanim przyjrzymy się konkretnym trendom kształtującym dzisiejszą branżę produkcyjną, przyjrzyjmy się pokrótce środowisku, w którym te trendy zachodzą.

W artykule opublikowanym przez międzynarodową sieć usług profesjonalnych Deloitte czytamy: „Zmieniająca się ekonomika produkcji i dystrybucji, wraz ze zmianami w popycie konsumenckim i pojawieniem się „inteligentnych” produktów, zmusza producentów do poszukiwania radykalnie nowych sposobów tworzenia i przechwytywania wartości”.

Artykuł Deloitte sugeruje również, że „produkcja nie polega już tylko na wytwarzaniu fizycznych produktów”. Dodając: „W miarę jak technologia rozwija się w postępie wykładniczym, bariery wejścia, komercjalizacji i uczenia się ulegają erozji.”

Według Deloitte, to właśnie w tym środowisku startupy mogą uzyskać dostęp do nowatorskich narzędzi. Narzędzia te pomagają tym firmom działać na mniejszą skalę, rzucając wyzwanie niegdyś dominującym podmiotom.

Przyjrzyjmy się teraz trendom, które Twój startup powinien znać, aby odnieść sukces w dzisiejszym środowisku produkcyjnym.

1. Przemysłowy Internet Rzeczy

Dzisiejsze środowisko produkcyjne jest ułatwione dzięki integracji. Integracja ta jest możliwa dzięki Przemysłowemu Internetowi Rzeczy (Industrial Internet of Things, IIoT).

Według McKinsey & Company, globalnej firmy konsultingowej zajmującej się zarządzaniem, IIoT „umożliwia firmom integrację urządzeń, czujników i maszyn wykorzystywanych w procesach produkcyjnych oraz stworzenie wspólnej platformy do gromadzenia i analizowania danych rejestrowanych przez te czujniki i urządzenia”.

Możliwość zintegrowania procesu produkcyjnego pozwala firmom produkcyjnym na dostęp do danych związanych ze stanem maszyny. Zintegrowany system umożliwia zapewnienie, że wszystkie powiązane aspekty produkcji są aktualizowane, gdy ustawienia maszyny są zmieniane.

Główną zaletą, jaką IIoT wnosi do środowiska produkcyjnego, jest to, że likwiduje silosy. Idea silosów oznacza brak chęci lub niezdolność do wymiany informacji między różnymi działami.

Dlatego IIoT może ułatwić płynny przepływ informacji i podejmowanie decyzji. Dzięki temu firma może obniżyć koszty, usprawnić działania i stworzyć bezpieczne środowisko pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię