AGILOX wprowadza nowego robota ODM

197

Po modelach AGILOX ONE i AGILOX OCF, na rynek wchodzi nowy typ wózka, oznaczony symbolem AGILOX ODM. Producent, specjalizujący się w sektorze robotów logistycznych, dodaje nowy wózek autonomiczny do swojej oferty inteligentnych systemów transportowych sterowanych przez inteligencję roju. W ten sposób AGILOX ukierunkowuje się na zupełnie nowy sektor rynkowy: transport małych nośników.

AGILOX rozszerza ofertę autonomicznych robotów mobilnych AMR o nowy model AGILOX ODM (Omnidirectional Dolly Mover). Podczas, gdy AGILOX ONE zawiera podnośnik nożycowy, a AGILOX OCF podnośnik widłowy, AGILOX ODM bazuje na konstrukcji wózka transportowego. Może przejąć ładunek o maksymalnej wadze 300 kg, podnieść go na wysokość do 250 mm i transportować do miejsca przeznaczenia. Inteligentna koncepcja AMR z technologią AGILOX X-SWARM poszerza w ten sposób swój obszar zastosowań na nowe sektory przemysłu, ponieważ małe nośniki (np. pojemniki), do transportu których zaprojektowano nowy AGILOX ODM, są szeroko stosowane między innymi w elektronice i przemyśle farmaceutycznym

AGILOX ODM umożliwia transportowanie do miejsc przeznaczenia ładunków o masie do 300 kg.

Szczegóły AGILOX ODM

Dzięki AGILOX ODM, AGILOX wprowadza nową wizję do koncepcji Automated Guided Vehicles: niewielki pojazd swobodnie porusza się po hali produkcyjnej lub magazynie i autonomicznie nawiguje, zapewniając przepływ materiałów. Podobnie, jak AGILOX ONE i AGILOX OCF, również AGILOX ODM wykorzystuje koncepcję napędu wielokierunkowego. Pozwala to na przemieszczanie się w poprzek alejek regałowych, a także skręcanie w miejscu, ułatwiając manewrowanie nawet w ciasnych przestrzeniach. Akumulator litowożelazowo-fosforanowy (LiFePO4) zapewnia krótki czas ładowania i długi cykl pracy. “AGILOX to marka, która zbudowała silne fundamenty dzięki wózkom AGILOX ONE i AGILOX OCF. W nowym modelu AGILOX ODM skupiliśmy się na transporcie małych nośników, chcąc wesprzeć nasz plan rozwoju, mający na celu stanie się czołowym globalnym dostawcą AMR”, powiedział Georg Kirchmayr, dyrektor generalny AGILOX Services GmbH.

“AGILOX to marka, która zbudowała silne fundamenty dzięki wózkom AGILOX ONE i AGILOX OCF. W nowym modelu AGILOX ODM skupiliśmy się na transporcie małych nośników, chcąc wesprzeć nasz plan rozwoju, mający na celu stanie się czołowym globalnym dostawcą AMR”, powiedział Georg Kirchmayr, dyrektor generalny AGILOX Services GmbH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię