ANUGA FoodTec 2018: Interroll prezentuje nowy przenośnik do transportu produktów głęboko mrożonych

981

Sant’Antonino, Szwajcaria, 13 marca 2018. Przetwarzanie żywności oraz jej przenoszenie, sortowanie i przechowywanie to kluczowe procesy w przemyśle spożywczym, do których firma Interroll oferuje szeroką gamę rozwiązań. Na targach ANUGA FoodTec 2018 w Kolonii w Niemczech, odbywających się w dniach 20-23 marca, będzie po raz pierwszy prezentowała nowe rozwiązania z dziedziny transportu mrożonych produktów.

Nowa modułowa platforma transportowa (MCP) firmy Interroll do systemów schładzania i głębokiego mrożenia, ze zdecentralizowaną technologią napędową RollerDrive, zyskuje obecnie szerszy zakres zastosowań. Systemy logistyki mogą teraz korzystać z beznaporowego transportu produktów (ZPA) w zakresie temperatur do -30°C. Pozwala to zmniejszyć nakład pracy fizycznej w niskich temperaturach i zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy.

Platforma MCP oferuje elastyczną i skalowalną konfigurację bazującą na standardowych komponentach plug-and-play. Dostosowuje się do potrzeb transportowych i oferuje elastyczność w zakresie modernizacji w przyszłości. Korzyścią dla użytkowników końcowych jest niskie zużycie energii, prowadzące do ograniczonych kosztów operacyjnych. Nowe rozwiązanie zostało przetestowane w różnych warunkach i temperaturach otoczenia, okazując się być odpowiednim do pracy również w ekstremalnych temperaturach.

Kolejną ważną cechą są elektrobębny nowej generacji, których ofertę Interroll rozszerza obecnie o wersje o szerszym zakresie średnic. Podczas targów ANUGA FoodTec, firma zaprezentuje najnowsze elektrobębny DM0113 i DM0138. Nowa generacja napędów oferuje szeroką gamę korzyści: mocniejsze osie wałki i łożyska kulkowe zapewniają szczególnie długą żywotność, a wyjątkowo stabilna przekładnia obiegowa umożliwia przeniesienie dużego momentu obrotowego przy małym poziomie hałasu podczas pracy. Wszystkie elektrobębny nowej generacji charakteryzują się najwyższym stopniem ochrony IP69K co oznacza, że mogą być szybciej i łatwiej czyszczone od tradycyjnych motoreduktorów.

Źródło: Interroll

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię