Work Performance System (cyfrowy system kontroli efektywności pracy) – nowa usługa BDO HBC właśnie trafiła na rynek

922

Z początkiem grudnia wrocławska spółka BDO HBC uruchomiła nowy projekt, którego celem jest podniesienie efektywności wykorzystania czasu pracy. Nowoczesne rozwiązanie technologiczne jest wyjściem na przeciw oczekiwaniom coraz większej liczby firm, które stanęły wobec konieczności ograniczenia marnotrawstwa i potrzeby ciągłego doskonalenia.

Główną funkcją systemu WPS jest dostarczenie w czasie rzeczywistym kluczowych informacji dotyczących funkcjonowania danego obszaru, które mają bezpośredni wpływ na poziom efektywności i opłacalności produkcji.

„Zaprojektowanie i uruchomienie systemu jest konsekwencją naszych doświadczeń na przestrzeni ostatnich lat i wielu zrealizowanych projektów wdrożeniowych” – mówi prezes BDO HBC, Jarosław Sobkowiak. „Wielokrotnie spotykaliśmy się z problemem prawidłowej alokacji roboczogodzin i operacyjnego zarządzania zespołami, co jak wiadomo jest kluczowym czynnikiem wpływającym nie tylko na efektywność pracy danego obszaru w organizacji, ale też determinującym kształtowanie się finansowych wskaźników” – dodaje prezes BDO HBC.

Work Performance System pozwala na zmierzenie i zdiagnozowanie podstawowych faz procesu produkcji, dokładnie raportując nie tylko obecności czy poziom produktywności, ale też szczegółowo określić zarówno czynności dodające wartość (VA), jak jej niedodające (NVA).

„Zależało nam na stworzeniu prostego w obsłudze ale też uniwersalnego systemu, który z powodzeniem może być wykorzystywany nie tylko na halach produkcyjnych, ale też w obszarach biurowych” – analizuje możliwość zastosowania WPS jeden z jego twórców, Wojciech Chmielewski z BDO HBC.

„Dzięki zebranym informacjom na innych projektach, ale też płynącym bezpośrednio od naszych biznesowych partnerów zaoferowaliśmy rynkowi rozwiązanie, które można szybko wdrożyć i uruchomić, które daje pełną elastyczność w kwestii dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta, ale które też w kompletny sposób przedstawia i monitoruje online w czasie rzeczywistym wszystko to, co dzieje się w danej jednostce organizacyjnej” – dodaje Wojciech Chmielewski.

Podstawowym narzędziem systemu są tzw. logowniki, które służą pomiarowi wszelkich czynności w danym obszarze. Ich uzupełnieniem jest panel brygadzisty (online), który umożliwia stały podgląd obecności i weryfikację stanu osobowego na konkretnej linii produkcyjnej. Miejscem centralnym monitoringu funkcjonowania systemu WPS jest panel menadżera, w którym zwizualizowane przy pomocy aplikacji Microsoft Power BI są wszystkie płynące z całego systemu dane.

Wdrożenie systemu w danej organizacji i końcowa cena zależą od wielu czynników, które określane są w pierwszej fazie współpracy. Składają się na nią: audyt, wstępna konfiguracja i test oraz zaprojektowanie końcowej architektury.

Wszelkie informacje dotyczące Work Performence System dostępne są na stronie internetowej: www.hbc.pl/wps

BDO HBC Business Improvement

Źródło:BDO HBC

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię