Dassault Systèmes na targach HANNOVER MESSE 2022: immersyjne doświadczenie cyfrowej fabryki oraz prezentacja wodorowego ogniwa paliwowego jako przykłady zrównoważonego rozwoju biznesu

245

Tematami przewodnimi tegorocznych targów HANNOVER MESSE były digitalizacja i zrównoważony rozwój. Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) zademonstrowała, jak platforma 3DEXPERIENCE wspiera wdrażanie zrównoważonych projektów od fazy koncepcyjnej po długoterminowe zadania związane z konserwacją. Prezentacje odbywały się zarówno na stanowisku firmy, jak i w ramach odbywającego się równolegle wydarzenia Manufacturing in the Age of Experience (ang. produkcja w dobie wrażeń użytkowych), co pozwoliło odwiedzającym poznać nie tylko sposoby radzenia sobie z wyzwaniami, ale także wdrażania podejścia platformowego w kontekście zrównoważonych innowacji sprzyjających współpracy.

Dassault Systèmes zaprezentowało także efekty współpracy z e.Volution, OMRON, VAF i Graebener Bipolar Plate Technologies. Projekt opierał się na pomyśle firmy e.Volution na system MaaS (ang. mobilność jako usługa) obejmujący pojazdy wyposażone w wodorowe ogniwa paliwowe. Prace projektowe i produkcyjne od planowania po implementację odbywały się przy wykorzystaniu platformy 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes. Podstawowym założeniem była możliwość płynnej współpracy na każdym etapie projektu. Platforma umożliwiła pracę nad pojedynczym modelem wirtualnym z uwzględnieniem wszystkich obszarów, począwszy od projektowania przez produkcję, a skończywszy na marketingu i serwisie. Odwiedzający mogli czerpać inspiracje do własnych projektów, śledząc cały proces w czasie rzeczywistym na 12 stanowiskach.

W ramach wydarzenia Manufacturing in the Age of Experience odwiedzający mogli także skorzystać z immersyjnego doświadczenia cyfrowej fabryki, bazującego na technologii rzeczywistości wirtualnej. Pozwalało ono poznać wyzwania produkcyjne wynikające z podejmowanych decyzji biznesowych oraz przyjrzeć się planowaniu produkcji w przyszłości przy wsparciu technologii cyfrowych.

– Wrażenia i opinie klientów, partnerów oraz odwiedzających nasze stanowisko były bardzo pozytywne. Zwłaszcza prezentacja wirtualna w ramach wydarzenia Manufacturing in the Age of Experience pokazała, jak mogą wyglądać fabryki przyszłości – mówi Olivier Ribet, wiceprezes Dassault Systèmes na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Rosję (EMEAR). – Prezentacja ta pozwoliła nam także zademonstrować kompleksowe wdrażanie zrównoważonych innowacji z wykorzystaniem platformy 3DEXPERIENCE unifikującej zarówno biznesowe, jak i technologiczne aspekty projektów. Technologia wirtualnych kopii bliźniaczych sprzyja prawdziwej współpracy, a model 3D ułatwia komunikację na każdym etapie od projektu przez konstrukcję po finanse. Wykorzystanie wirtualnych kopii bliźniaczych w całym cyklu życia produktu jest kluczem do sukcesu, ponieważ ułatwia skuteczne, szybkie i zrównoważone wdrażanie innowacyjnych projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię