ELGi rozszerza zakres swoich innowacyjnnych bezolejowych śrubowych sprężarek powietrza serii AB

223

Nowa seria AB11-22 spełnia zapotrzebowanie na powietrze wolne od zanieczyszczeń w małych i średnich zakładach produkujących żywność i napoje, farmaceutycznych i innych wrażliwych sektorach przemysłu.

ELGi Compressors Europe, spółka zależna ELGi Equipments Limited, jednego z wiodących światowych producentów sprężarek powietrza, ogłosiła dziś rozszerzenie gamy bezolejowych sprężarek śrubowych serii AB o modele AB11-22. Cztery nowe sprężarki powietrza, AB11, AB15, AB18 i AB22, rozszerzają ofertę serii AB o mniejszej wydajności, ale o tej samej konstrukcji i niezawodności co większe jednostki z tej samej rodziny.

Kompletna seria AB „Always Better” o mocy od 11 kW do 110 kW wprowadza rewolucję w bezolejowej technologii sprężonego powietrza. Bezkompromisowe rozwiązanie bezolejowe przy obniżonych kosztach cyklu życia w porównaniu z dominującą technologią bezolejową, niezawodności i niższych kosztach konserwacji oraz certyfikowanym klasą zerową, wolnym od zanieczyszczeń powietrzem do wrażliwych zastosowań przemysłowych.

Nowa gama idealnie nadaje się do przemysłu produkcji spożywczej i napojów, małego przemysłu farmaceutycznego i mleczarskiego, a także małych produkcji elektroniki
i laboratoriów, w których przestrzegane są rygorystyczne normy ISO 8573-1 klasa 0 i ISO 8573-7 gdzie powietrze wolne od zanieczyszczeń mikrobiologicznych ma kluczowe znaczenie. Ponadto seria AB11-22 zapewnia oszczędność energii, skuteczną separację wilgoci, inteligentny system chłodzenia i optymalną kontrolę wydajności, co prowadzi do bezpośrednich oszczędności w zużyciu energii.

„W ELGi nasze zaangażowanie w bycie „Zawsze lepszym – Always Better” jest widoczne w naszych rozwiązaniach, które spełniają potrzeby naszych klientów w zakresie bardziej niezawodnych i wydajnych rozwiązań w zakresie sprężonego powietrza. Rozszerzenie naszej gamy AB 11-22 kW w celu zaspokojenia zapotrzebowania na powietrze jest szansą dla małych i średnich przedsiębiorstw we wrażliwych gałęziach przemysłu na skorzystanie z wyjątkowych zalet naszej serii sprężarek bezolejowych AB” – powiedział David De Pril, Kierownik Działu Zarządzania Produktami i Marketingu, ELGi Europe. „AB11-22 to jednostopniowa bezolejowa sprężarka śrubowa, dostępna w różnych wersjach ciśnieniowych od 7 do 12 barg, o stałej lub zmiennej prędkości oraz wyposażona w najnowocześniejszy sterownik. Wraz z serią AB11-22 wprowadzamy na rynek powietrze klasy zerowej, zgodne z normą ISO 8573-7, charakteryzujące się lepszą niezawodnością, mniejszymi kosztami cyklu życia, sporadyczną konserwacją i stałą wydajnością przez cały cykl życia produktu – w porównaniu z dominującymi technologiami.”

Od ponad 60 lat ELGi opracowuje światowej klasy produkty o najlepszych w swojej klasie kosztach cyklu życia, co skutkuje dłuższym czasem pracy bez przestojów dla klienta. Kluczem do tego jest koncentracja firmy na jakości we własnej produkcji – z pionowo zintegrowanymi procesami, które znacznie zwiększyły jej możliwości produkcyjne, pomogły utrzymać wysokie standardy jakości i zapewniły przestrzeń dla innowacji i elastyczności projektowania. Uznaniem czego, ELGi jest pierwszym od ponad sześciu dekad globalnym producentem przemysłowych sprężarek powietrza, który otrzymał nagrodę Deminga za doskonałość w zakresie kompleksowego zarządzania jakością (TQM) od Japońskiego Związku Naukowców i Inżynierów.

Zdjęcia: www.unsplash.com

Źródło: ELGI