Environne’Tech inwestuje w komorę do badań klimatycznych dużych konstrukcji w ekstremalnych temperaturach

983

Environne’Tech inwestuje w komorę do badań klimatycznych dużych konstrukcji w ekstremalnych temperaturach

Już w ubiegłym roku, z okazji swojego 30-lecia firma Environne’Tech (Grupa Emitech) ogłosiła, że projekt Bourgoin-Jallieu 2020 rozpocznie się rozbudową ośrodka do kwalifikacji sprzętu i testów środowiskowych. Nowy budynek o powierzchni 800 m2 i wysokości 10 m został zaprojektowany tak, aby pomieścić duże obiekty testowe, takie jak części lotnicze, całe pojazdy czy wielkogabarytowe instalacje. Przed 13 listopada rozpoczęła się pierwsza kampania testowa w nowej komorze klimatycznej o powierzchni 93 m3, stanowiącej uzupełnienie istniejącego wyposażenia.

Nowa komora klimatyczna Environne’Tech, zainstalowana w Bourgoin-Jallieu w regionie Auvergne-Rhône-Alpes we Francji charakteryzuje się głębokością 6,90 m, szerokością 4,50 m i wysokością 3 m, co daje objętość 93 m3. Oprócz dużej objętości, komora oferuje też inne zalety, w tym szeroki zakres temperatur testowych od -60C do +135C, zakres wilgotności testowych do 98% i możliwość badania obiektów o masie do 10 ton. Dzięki nowej instalacji firma jest teraz w stanie reagować na coraz częstsze i powtarzające się zapotrzebowania na badanie obiektów o dużych gabarytach w ekstremalnych temperaturach.

Komora jest w stanie pomieścić całe pojazdy, ciężkie części lotnicze i kolejowe, elementy wyposażenia przemysłowego, w szczególności z sektora nuklearnego, a także testować kilka obiektów równocześnie. Można tu umieścić 6-osiowy manipulator robotyczny wraz ze sprzętem pomiarowym, a następnie przeprowadzać testy manewrowe, wytrzymałościowe i temperaturowe. Pozostała objętość we wnętrzu zapewnia optymalną jakość testu. Komorę wyposażono w iluminator umożliwiający operatorowi łatwą kontrolę wizualną. Do prowadzenia złożonych testów dostępny jest system nadzoru wideo. Liczne otwory umożliwiają przepuszczanie kabli.

Oprócz dużych drzwi głównych o wymiarach 4,5 x 3 m do komory prowadzą także drzwi dla personelu, zapobiegające zmianom warunków środowiskowych podczas wychodzenia i wchodzenia do wnętrza. Praktyczne funkcje komory uzupełnia nowa 128-kanałowa jednostka akwizycji danych, rozszerzająca funkcjonalność w przypadku kampanii testowych.

Unikalne zasoby centrum testowego pozwalają firmie Environne’Tech zaoferować całkowicie nową platformę klientom przemysłowym chcącym przeprowadzać kompleksowe kampanie testowe na szerokiej gamie materiałów, a w szczególności na obiektach o dużych gabarytach. Możliwości te są szczególnie ważne dla sektorów przemysłowych o specjalnych wymogach, w tym lotniczego, motoryzacyjnego, nuklearnego, energetycznego i innych.

Źródło: https://www.emitech.fr/en

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię