Firma EPLAN przedstawia pełną wersję eMANAGE

297

Darmowa wersja EPLAN eMANAGE umożliwia Użytkownikom przesyłanie, udostępnianie i zarządzanie projektami Platformy EPLAN w środowisku chmurowym. Teraz, firma EPLAN prezentuje pełną wersję oprogramowania, która oferuje Użytkownikom znacznie więcej korzyści, m.in. dane zasadnicze są dostępne w chmurze, podobnie jak dokumenty uzupełniające, a dzięki tej dodatkowej funkcjonalności wzrasta wydajność pracy. Rozwiązanie to umożliwia współpracę producentów OEM, integratorów systemów, konstruktorów maszyn i operatorów.

Pełna wersja EPLAN eMANAGE jest dostępna od czasu wydania nowej Platformy EPLAN 2022 we wrześniu br. Płatna wersja tego innowacyjnego oprogramowania w chmurze umożliwia wykonanie pierwszych kroków w kierunku dwustronnej automatyzacji procesu inżynieryjnego.

Pełen zestaw informacji w całym projekcie

Dotychczas, jeśli projekt był udostępniany w chmurze, widoczne były tylko schematy, a nie cała towarzysząca mu dokumentacja. Pełna wersja EPLAN eMANAGE oferuje wiele korzyści, ponieważ Użytkownicy mają teraz dostęp do wszystkich danych i dokumentacji związanej z projektem, w tym zestawień materiałów oraz uzupełniających dokumentów w Excelu. Stają się one wymienne z jednolitą bazą danych. Claas Schreibmüller, dyrektor ds. rozwiązań inżynieryjnych w firmie EPLAN, wyjaśnia: »Kompletny przegląd wymagań klientów i wymagań projektowych zapewniają większą przejrzystość dla wszystkich Użytkowników zaangażowanych w opracowywanie systemu maszyn lub instalacji.» Odpowiednie zarządzanie prawami zapewnia, że dostęp do danych może być precyzyjnie regulowany.

Dane podstawowe dostępne wszędzie

Obecnie wiele osób pracuje w domu i to właśnie w tym miejscu użytkownicy często napotykają ograniczenia systemowe, ponieważ o ile mogą uzyskać dostęp do projektu, to często nie mogą uzyskać dostępu do odpowiednich danych zasadniczych, które są standardowo wykorzystywane w całej firmie do projektowania.

EPLAN eMANAGE oferuje teraz możliwość wymiany istotnych dla systemu danych zasadniczych, które mogą być w łatwy sposób pobrane i w razie potrzeby przenoszone, zgodnie z zasadą »pack & go». Dzięki temu rozwiązaniu, kierownicy projektów mogą bardzo łatwo udostępniać dane zasadnicze. Schreibmüller podsumowuje: »Gdziekolwiek pracuje Użytkownik, wszystkie istotne dane zasadnicze są dostępne i nie trzeba ich już mozolnie kopiować.»

Kompatybilność wsteczna zapewnia dostęp do projektów

Wymagania dotyczące wersji zawarte w specyfikacjach dostawców lub w zaproszeniach do składania ofert, często oznaczają, że partnerzy projektu stają przed wyzwaniem korzystania z kilku różnych wersji oprogramowania EPLAN. Dzięki nowej wersji EPLAN eMANAGE, projekty z Platformy EPLAN 2022 mogą być zapisywane w celu zachowania kompatybilności wstecznej, np. z wersją 2.9. Dzięki tej możliwości, eliminuje się konieczność utrzymywania wielu wersji oprogramowania EPLAN bez naruszania warunków umowy i ostatecznie upraszcza cały przepływ pracy w środowisku dostawcy.

Więcej miejsca dla zapewnienia optymalnej wydajności

W bezpłatnej wersji EPLAN eMANAGE użytkownicy mieli do tej pory dostęp do 10 gigabajtów pojemności w chmurze EPLAN. W pełnej wersji pojemność ta wzrasta o dodatkowe 10 gigabajtów na każde stanowisko w firmie i jest dostępna dla każdego. Jest jeszcze dodatkowa korzyść, która opłaca się firmom przy zwiększonej wydajności – dodatkowa pamięć w chmurze to aktywne środowisko współpracy, a nie tylko czysta pojemność pamięci masowej. Zapewnia to również optymalne warunki do globalnej współpracy ponad granicami państw. Użytkownicy oprogramowania EPLAN, korzystający z Pakietu Konwersji w ramach przejścia na subskrypcję, automatycznie otrzymują dostęp do pełnej wersji EPLAN eMANAGE.

Źródło: EPLAN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię