Firma Innodisk wprowadza na rynek dyski SSD Edge AI

116

Innodisk, światowy lider w dziedzinie przemysłowych pamięci masowych i wbudowanych urządzeń peryferyjnych, wspiera rozwój zaawansowanej technologii przetwarzania brzegowego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI)

Firma zaprezentowała nową linię dysków półprzewodnikowych (SSD) do operacji przetwarzania brzegowego, która składa się z 2,5-calowych dysków SATA 3TS6-P, 3TS9-P oraz M.2 (P80) 4TS2-P. Nowe dyski SSD AI firmy Innodisk charakteryzują się niskim opóźnieniem, wysoką wartością parametru DWPD (dziennej liczby zapisów dysku) i dużą pojemnością. Wykorzystane technologie iCell i AES zapewniają ochronę przed utratą danych i naruszeniem bezpieczeństwa. Mając na uwadze inteligentne sklepy, miasta i systemy zarządzania flotą oraz aplikacje oparte o sieciową pamięć masową NAS, firma Innodisk zapewnia duże prędkości zapisu i odczytu, niezawodność i wysoką jakość klasy przemysłowej, odpowiadając w ten sposób na rosnące potrzeby rynku.

Badania sugerują, że w latach 2020–2028 rynek brzegowych centrów danych osiągnie skumulowany roczny wskaźnik wzrostu na poziomie 24,58%. Wraz z szybkim rozwojem technologii AI, IoT i 5G wykorzystanie danych przesunęło się z systemów chmurowych do aplikacji brzegowych, co napędza popyt na brzegowe centra danych i serwery Edge. Firma Innodisk jest w pełni gotowa do wprowadzenia rozwiązań na rynku serwerów brzegowych i otwarcia nowych możliwości biznesowych.

Dyski SSD Edge AI wykorzystywane w serwerach brzegowych są wymagane do przetwarzania danych z dużą prędkością u źródła ich powstawania, co eliminuje konieczność wysyłania ich do głównego centrum danych i zmniejsza opóźnienia oraz ogranicza koszty. Przykładowo inteligentne oświetlenie uliczne i jednostki monitorowania ruchu opierają się na dyskach SSD, które zapewniają szybki odczyt/zapis, dużą pojemność i niskie opóźnienia w przetwarzaniu danych w czasie rzeczywistym – te same zalety oferowane są również w przypadku brzegowych centrów danych. Nowa seria dysków SSD o pojemności do 6,4 TB stanowi rewolucję na rynku pamięci masowych typu Edge, poprawiając wrażenia użytkowników końcowych.

CC Wu, dyrektor generalny działu pamięci flash w Innodisk, podkreśla, że firma już zaczęła aktywnie koncentrować się na aplikacjach dla szybko rozwijających się rynków 5G i sztucznej inteligencji. Nowa linia produktów integruje możliwości badawczo-rozwojowe firmy Innodisk w zakresie oprogramowania, sprzętu i firmware’u. Dzięki wprowadzeniu wyspecjalizowanej serii produktów, która łączą zalety przemysłowych dysków SSD z charakterystyką dysków półprzewodnikowych dla centrów danych, firma Innodisk ma nadzieję wykorzystać możliwości biznesowe związane z przetwarzaniem brzegowym i zaspokoić potrzeby stale rozwijającego się sektora.

Źródło: INNODISK