Grupa Rubix przejmuje firmę HR Hafner wzmacniając swój zakres działalności w obszarze pneumatyki i systemu przesyłu sprężonego powietrza

146

Grupa Rubix, będąca wiodącym europejskim dostawcą produktów, rozwiązań i usług dla przemysłu, sfinalizowała proces przejęcia spółki HR Hafner Pomagier-Trzebuchowscy sp. z o.o. i tym samym znacząco poszerza swoje możliwości w zakresie produktów i usług pneumatycznych oraz transmisji sprężonego powietrza.

„Finalizacja tej transakcji znacząco przyczyni się do wzmocnienia naszej działalności na rynku polskim jak i w Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał firmy HR Hafner wesprze realizację strategii Grupy opartej na propozycji wartości i pozwoli na poszerzenie portfolio produktów i usług, które kierujemy do naszych klientów. Jesteśmy dumni, że możemy powitać zespół HR Hafner, jak również jego klientów i dostawców w rodzinie Rubix. Przejęcie to wyznacza ekscytującą perspektywę dla obu naszych firm.” – podkreślił Pinaki Banerjee, Dyrektor Zarządzający Rubix w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Po 30 latach budowania i zarządzania HR Hafner, cieszymy się, że przekazujemy tę solidną firmę Grupie, która będzie wspierać jej dążenia do dalszych wzrostów i posiada skuteczną strategię rozwoju w technicznych niszach rynkowych” – dodali Mirosław Pomagier i Dariusz Trzebuchowski.

 Informacje o HR Hafner:

Firma HR Hafner została założona w 1991 roku przez rodziny Pomagier i Trzebuchowsy. Rozpoczęła swoją działalność jako dystrybutor komponentów pneumatycznych, po czym rozszerzyła ofertę o kompleksowe dostawy produktów i usług obejmujących cały łańcuch pneumatyki i transmisji sprężonego powietrza.

Usługi, które stanowią około 25% wyniku sprzedaży, obejmują m.in. projektowanie i montaż kompletnych systemów sprężonego powietrza, instalacje układów sterowania, serwisy, a także usługi posprzedażowe i MRO, w tym audyty sprężarkowni, przeglądy szczelności, automatyzację i modernizację.

HR Hafner obsługuje szerokie grono klientów z branży papierniczej i opakowań, chemicznej, procesowej oraz budowlanej.

Spółka z siedzibą w Toruniu zatrudnia obecnie 99 osób, a w roku zakończonym 31 grudnia 2020 r. osiągnęła obroty na poziomie 31 mln zł.

Mirosław Pomagier i Dariusz Trzebuchowski, współzałożyciele firmy, pozostaną w spółce i będą ją wspierać w okresie przejściowym, aby zapewnić dalszy wzrost i rozwój HR Hafner w strukturach Grupy Rubix.

Źródło: BRAMMER

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię