Interroll rozbudowuje platformę MPP (Modular Pallet Conveyor Platform) o elastyczny i wydajny system sterowania

618

Sant’Antonino. System MultiControl firmy Interroll, stanowiący sprawdzone na rynku globalnym rozwiązanie do transportu kontenerów, może być obecnie wykorzystywany również do zautomatyzowanego transportu palet: w połączeniu z platformą MPP (Modular Pallet Conveyor Platform) ujednolica on i ułatwia sterowanie napędami o napięciu zasilania 400 V i 48 V/24 V. Znacznie zmniejsza to nakłady związane z planowaniem i instalacją projektów przepływu materiałów. W zależności od wymagań klienta, integratorzy systemów mogą wykorzystać go do wdrażania szerokiej gamy zautomatyzowanych aplikacji, począwszy od autonomicznych przenośników palet typu plug-and-play bez wbudowanego sterownika PLC po złożone aplikacje pracujące w środowiskach Industry 4.0.

Nowy MultiControl do przenośników palet to sterownik obsługujący wiele protokołów (PROFINET, EtherNet/IP i EtherCAT), za pomocą którego można zintegrować i kontrolować do czterech napędów (np. elektrobębnów 400 V lub RollerDrive z odpowiednimi czujnikami) z poziomu magistrali fieldbus. Zintegrowana logika przenośników firmy Interroll umożliwia na przykład wdrażanie autonomicznych, beznaporowych przenośników palet bez użycia sterownika PLC, co drastycznie zmniejsza nakład pracy związany z planowaniem i uruchomieniem dużej liczby standardowych aplikacji w systemach logistyki. W razie potrzeby MultiControl może być również podłączony do sterownika PLC w celu centralnego pobierania bieżących danych operacyjnych przenośnika w czasie rzeczywistym lub dostosowania przepływu materiału do specyficznych wymagań klienta za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

„Dzięki konsekwentnemu rozszerzaniu obszarów zastosowań MultiControl, który stał się standardem branżowym w zautomatyzowanych systemach transportowych, klienci korzystają z zalet naszej strategii platformy modułowej, dostosowanej do różnych rozwiązań i sektorów przemysłu. Transport palet jest teraz jeszcze łatwiejszy i wydajniejszy. W rezultacie poprawiamy konkurencyjność naszych klientów – niezależnie od tego, czy mają do czynienia ze standardowymi aplikacjami, czy też z wyzwaniami w bardzo złożonych środowiskach operacyjnych pracujących w sieci,” powiedział Marcus Dörr, kierownik działu Engineering and Development oraz menadżer produktów globalnych w Interroll Conveyor GmbH.

MPP stanowi bazę technologiczną dla napędzanych przenośników paletowych o wysoce elastycznej, modułowej konstrukcji. W zależności od budowy linii przenośników i doboru modułów, palety o wadze do 1200 kilogramów mogą być transportowane z maksymalną prędkością 0,5 metra na sekundę. W połączeniu z autonomicznymi maszynami do przechowywania i wyszukiwania, wózkami transportowymi i systemem magazynowania Pallet Flow, umożliwia to tworzenie bardzo dynamicznych i kompaktowych magazynów palet o szybkości obsługi 100 palet/godzinę w przeliczeniu na maszynę lub wózek transportowy.

Nowy MultiControl do transportu palet jest również dostępny z dopasowaną i wstępnie skonfigurowaną szafą sterowniczą, co dodatkowo zmniejsza nakłady związane z planowaniem i instalacją. Jest on już dostępny na rynku globalnym i może być natychmiast dostarczony do klienta.

W zależności od wymagań klienta, integratorzy systemów mogą wykorzystać MultiControl do wdrażania szerokiej gamy zautomatyzowanych aplikacji, począwszy od autonomicznych przenośników palet typu plug- and-play bez wbudowanego sterownika PLC po złożone aplikacje pracujące w środowiskach Industry 4.0.

Źródło: INTERROLL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię