Izolacje przemysłowe ISOVER – sukces nowej linii produkcyjnej

847

W kwietniu ubiegłego roku w gliwickim zakładzie ISOVER otwarto nową linię do produkcji skalnych mat siatkowych. Tym samym marka znana głównie z izolacji budowlanych na dobre dołączyła także do rynku przemysłowego. Nowe produkty w kilka miesięcy zyskały uznanie w branży i znalazły zastosowanie w wielu prestiżowych realizacjach.

Warta 30 milionów złotych inwestycja ISOVER obejmowała budowę jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych na świecie o mocy 30 tys. ton rocznie oraz dodatkowego magazynu o powierzchni kilku tysięcy metrów kw. Dzięki niej gliwicki zakład mógł poprawić jakość serwisu i parametry termoizolacyjne innych produktów z linii wełny skalnej, a przede wszystkim zwiększyć ofertę rozwiązań dla przemysłu.

W drugim kwartale 2017 roku na rynku pojawiły się maty siatkowe ISOVER TECH Wired Mat – odporne na wysoką temperaturę, zapewniające efektywną izolację termiczną i akustyczną. Produkty ISOVER przeznaczone są do wszystkich zastosowań przemysłowych w branży energetycznej, petrochemicznej i przetwórczej – od zbiorników przez rurociągi i elektrofiltry do kotłów wysokotemperaturowych i specjalnego wyposażenia.

– W ostatnim roku udowodniliśmy, że ISOVER to marka, która może zapewnić wysokiej jakości izolacje w pełnym spektrum zastosowań – zarówno w branży budowlanej, jak i przemysłowej. Skalne maty siatkowe TECH Wired Mat bardzo szybko zostały docenione na rynku, przede wszystkim z uwagi na doskonałe parametry techniczne i mechaniczne, co jest zasługą naszego zespołu pracującego w laboratorium oraz na produkcji – mówi Paweł Polak, Kierownik Produktu ISOVER.

O sukcesie izolacji przemysłowych ISOVER świadczą także liczne realizacje bazujące na skalnych matach siatkowych, jak np.: EC Opole, EC Jaworzno, EC Pomorzany, EC Turów, Orlen Płock, Lotos Gdańsk i wiele innych.

Produkty ISOVER są odpowiedzią na potrzebę wzrostu efektywności energetycznej i redukcji CO2 do atmosfery, nałożoną przez polskie prawo oraz regulacje unijne. – Wszystkie nasze materiały wpływają na efektywność energetyczną izolowanych powierzchni instalacji i urządzeń, co przekłada się na mniejszą emisję CO2 do atmosfery, ochronę środowiska a także radykalnie niższe koszty wyprodukowania energii dla właściciela elektrowni, zakładu petrochemicznego czy produkcyjnego –  dodaje Paweł Polak z ISOVER.

Źródło: ISOVER

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię