Katowice centrum przemysłowym Metropolii. Już w październiku odbędą się Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX

262

Po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będą miały miejsce Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. 14. edycja tego wydarzenia, na której zaprezentuje się blisko 150 wystawców, odbędzie się w dniach 4-6 października 2022 roku.

Imprezie towarzyszyć będą konferencje: „Nowy Przemysł 4.0” i „Tech and Job”, spotkania biznesowe, warsztaty oraz pokazy, podczas których uczestnicy dyskutować będą m.in. o szansach, wyzwaniach i ograniczeniach dla cyfrowego przyspieszenia w polskim przemyśle. Zostaną także wręczone nagrody w konkursie The Best of Industry 4.0.

– TOOLEX jest jedną z najważniejszych w Polsce imprez targowych, poświęconych przede wszystkim branży obrabiarek oraz narzędziowej, z udziałem liderów rynku. Tegoroczna edycja to kompleksowa prezentacja trendów, rynkowych nowości i technologii, zgodnych z koncepcją przemysłu 4.0 – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor Działu Expo Grupy PTWP, organizatora targów TOOLEX.

W targach udział biorą liderzy rynku, zajmujący się projektowaniem, produkcją lub dystrybucją maszyn do obróbki czy narzędzi skrawających. Nie zabraknie prezentacji systemów pomiarowych i akcesoriów wspierających pomiary oraz oprogramowania dla branży inżynierskiej. Wielu wystawców zaprezentuje maszyny w ruchu i rozwiązania technologiczne, których głównym celem jest skuteczne obniżenie kosztów produkcji. Zakres branżowy uzupełni oferta olejów i smarów stosowanych w przemyśle oraz chłodziwa wykorzystywane w procesach obróbki metali, prezentowanych w ramach Targów Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Wśród wystawców znajdą się m.in. takie firmy jak: ANCA, Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM, ARCOTOOLS, CAMdivision, Centrum Maszyn CNC, Dematec Polska, DIG Świtała, Wolfgripp, GROB Polska, HAFEN Marcin Kizeweter, JAZON, Machine Tools International, Metal Team, SWORD, Neumo Polska, SCHUNK Intec, Stürmer Maszyny, SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall, TBI Technology, Vollmer Polska, WBM Obrabiarki.

Uczestnicy targów TOOLEX będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Między innymi marki SWORD, która zaprezentuje szeroką gamę pił taśmowych i tarczowych. Firma GROB przedstawi z kolei maszyny systemowe oraz wysoko wyspecjalizowane maszyny do produkcji baterii, stosowanych w branży e-mobility. Zastosowaniami technologii CAx, wykorzystywanej w procesach konstrukcji form wtryskowych i tłoczników oraz programowania obrabiarek wieloosiowych, podzieli się firma CAMdivision. Natomiast zainteresowanych robotyką i automatyzacją procesów zapraszamy na stoisko Dematec, jednego z liderów w branży obróbki skrawaniem.