Kilometr przenośnika modułowego MCP firmy Interroll w nowym magazynie ePRICE

864

Firma ePRICE powierzyła integratorowi systemów, Incas S.p.A. wykonanie systemu logistyki w nowym centrum dystrybucyjnym w Truccazzano (Mediolan). Firma Interroll dostarczyła rozwiązania do transportu towarów w nowym magazynie e-Price.

W Truccazzano, niedaleko Mediolanu stoi nowy zautomatyzowany magazyn ePRICE, pierwszego włoskiego operatora e-commerce. Projekt „greenfield” został powierzony integratorowi systemów, firmie Incas, która opracowała i wykonała punkt dystrybucji.

Włoski rynek e-commerce odnotował w ostatnich latach ogromny wzrost. Wartość sprzedaży w roku 2017 była większa o 17% od poprzedniego, co dało ogólną wartość zakupów online na poziomie 23,6 mld EUR.

Ten ogromny wzrost skłonił firmę ePRICE do ponownego przeanalizowania logistyki obszernego katalogu produktów oraz do podjęcia decyzji o budowie nowego magazynu, powierzając firmie Incas wykonanie jego projektu i budowę. Incas z kolei zwrócił się do firmy Interroll o dostarczenie technologii transportu towarów.

Faktem jest, że dobrze działająca logistyka ma kluczowe znaczenie dla szybko rozwijających się rynków, takich jak e-commerce. Efektywność i elastyczność rozwiązań oferowanych przez Incas i Interroll zapewniają, że centrum dystrybucji jest gotowe nadążyć za wzrostem wolumenu wynikającym z rosnącego popytu rynkowego.

Magazyn jest w pełni zautomatyzowany i umożliwia o wiele wydajniejsze zarządzanie fazą alokacji dostaw, napędzaną przez zakupy online w ePRICE.

Palety, podzielone na paczki są transportowane do magazynu z wykorzystaniem platformy MCP (Modular Conveyor Platform) firmy Interroll, a następnie dalej do strefy kompletacji, w której zamówienia są przygotowywane do wysyłki. Tam odbywa się ważenie, pakowanie, odczyt kodów kreskowych oraz drukowanie i naklejanie etykiet.

Całkowita długość zainstalowanego systemu transportowego Interroll MCP wynosi prawie kilometr (920 metrów). W ramach MCP zainstalowano łącznie 10150 rolek i 560 napędów RollerDrive oraz tyle samo fotokomórek.

Głównym elementem platformy jest solidny, modułowy system obejmujący kluczowe elementy instalacji transportowej, tworzący całościowe rozwiązanie przepływu materiałów, realizujące niezbędne usługi. Modułowość platformy zapewnia łatwą instalację plug-and-play przy wymaganej elastyczności i skalowalności. Moduły są wstępnie zmontowane, co upraszcza rozruch systemu.

Aby uzyskać dostęp do różnych poziomów instalacji MCP, firma Interroll zainstalowała również windy RM6008.

Claudio Carnino, dyrektor sprzedaży Interroll Italia podkreślił doskonałą współpracę z firmą Incas.

„Udział w pracach nad optymalizacją magazynu dla głównego włoskiego gracza e-commerce był dla nas wielkim zaszczytem” – powiedział. „Sektor ten przeżywa obecnie szybki rozwój, a idealna logistyka wewnętrzna ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia klienta końcowego. Interroll oferuje nie tylko produkt i technologię, ale także duże doświadczenie, niezbędne do osiągnięcia celu.”

Źródło: INTERROLL Polska Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię