Kopalnia wiedzy i kompleksowa oferta dla przemysłu

232

Siła targów ITM INDUSTRY EUROPE, MODERNLOG, SUBCONTRACTING oraz Salonu BHP ma moc przyciągania. Do grona wystawców najbliższej edycji już dołączyli liderzy branży. Najnowsze technologie dla przemysłu i logistyki od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. ponownie wypełnią hale na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nie zabraknie dyskusji na temat wyzwań oraz sposobów na rozwiązanie aktualnych problemów, z którymi zmagają się firmy produkcyjne.

W ramach ekspozycji targów ITM INDUSTRY EUROPE zaplanowano uruchomienie punktu konsultacyjnego, w którym doradcy udzielą informacji dotyczących programów wsparcia dla firm.

Pomysł takiego miejsca jest w głównej mierze pokłosiem naszych rozmów z wystawcami. Część przedsiębiorstw planujących wdrożenia innowacyjnych rozwiązań w swoich fabrykach boryka się z problemem znalezienia na to środków. Powstaje wiele programów i grantów, niekiedy trudno dobrać odpowiedni dla siebie. Doradcy w punkcie konsultacyjnym pozwolą podjąć odpowiednią decyzję. To będzie też jednocześnie ostatnia „stacja” tematycznych ścieżek zwiedzania, które reaktywujemy w zmodyfikowanej formie. Tematy będą dotyczyły wybranych zagadnień z zakresu procesów produkcji i logistyki. Finalnym punktem będzie stoisko konsultacyjne, gdzie uczestnicy dowiedzą się jak można sfinansować procesy poznane w trakcie „ścieżki”– zapowiada Anna Lemańska – Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Podczas najbliższej edycji wydarzenia silny akcent zostanie położony na działalność instytucji działających w obszarze przemysłu 4.0. Będzie to okazja do rozmów z naukowcami na temat aktualnych projektów mających praktyczny wymiar.

To będzie prawdziwa kopalnia wiedzy dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Mam nadzieję, że nasze targi pozwolą zainicjować wiele wdrożeń. Planujemy mocno rozwinąć program konferencyjny więc w najbliższej edycji pojawi się wiele debat i wykładów ekspertów. Stawiamy na praktykę, pokażemy przykłady udanych implementacji najnowszych technologii – dodaje Anna Lemańska-Kramer. 

Choć do targów ITM INDUSTRY EUROPE zostało jeszcze kilka miesięcy to powierzchnia wystawiennicza została już w dużej mierze zarezerwowana.

Doceniamy, że nasi wystawcy traktują obecność na targach ITM INDUSTRY EUROPE jako „pewnik” i wpisują je w biznesowy kalendarz rekomendując udział w wydarzeniu także innym firmom. Już dziś możemy z dumą ogłosić, że udział w ITM INDUSTRY EUROPE 2023 zapowiedzieli liderzy tacy jak m.in.: AMADA, DIG ŚWITAŁA, DMG MORI POLSKA, FANUC POLSKA, HIGH TECHNOLOGY MACHINES, KIMLA, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL, MITUTOYO POLSKA, TRUMPF POLSKA, YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE. Firmy, które do nas dołączają sukcesywnie dodajemy na naszej stronie internetowej, na którą zachęcam zaglądać. Cieszy nas, że na tym etapie prac nad projektem możemy śmiało powiedzieć: Szykuje się dobra edycja – mówi dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Przemysłowa Kooperacja

W trakcie targów ITM INDUSTRY EUROPE tradycyjnie odbędą się także Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. To miejsce nawiązywania kontaktów i aranżacji spotkań  pomiędzy poddostawcami z branży obróbki metali i szeroko rozumianych usług przemysłowych a
firmami poszukującymi takich wykonawców. Dla wygody inicjowania takich aktywności już została uruchomiona platforma  Subcontracting  Meetings, na którą wystarczy się zarejestrować, wybrać swój obszar aktywności, krótko opisać zapotrzebowanie lub prezentowany produkt czy usługę a w kolejnym etapie, kilka tygodni przed targami, zaprosić partnerów do spotkań.

Współorganizatorem Subcontracting Meetings jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny reprezentujący European Enterprise Network.

Targi Subcontracting to nie tylko  spotkania kooperacyjne, ale też przegląd ofert podwykonawców  z branż przetwórstwa: metali, tworzyw sztucznych, gumy i kompozytów. Pojawią się także firmy oferujące maszyny, technologie i usługi dla przemysłu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię