Nowe rozwiązania z serii HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100 przyśpieszają procesy w branży produkcyjnej

190

Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.

W połowie listopada br. na największej światowej konferencji poświęconej produkcji przyrostowej Formnext, firma HP zaprezentowała swoje nowe rozwiązania związane z Jet Fusion oraz drukiem 3D Metal Jet, nowe możliwości obróbki końcowej, poszerzenie sieci Digital Manufacturing Network (DMN), program wytwarzania nowych materiałów i ich recyklingu oraz szeroki zakres zastosowań w produkcji przemysłowej. Na targach tych HP po raz pierwszy publicznie zaprezentowało swoje nowe rozwiązanie HP Jet Fusion 5420W Solution z białymi zastosowaniami oraz w pełni modułowe rozwiązanie HP Metal Jet S100 z nowym wdrożeniem, które sprawdziło się w firmie John Deere.

Produkcja addytywna zapewnia aktualne najpilniejsze potrzeby rynku, w tym innowacje tworzone w myśl zrównoważonego rozwoju, hiperpersonalizację i odporność biznesu – powiedział Didier Deltort, Prezes Działu Personalizacji i Druku 3D, HP Inc. Wspólnie wraz z naszą globalną siecią partnerów i klientów skalujemy produkcję przyrostową, aby odpowiedzieć na te oczekiwania.

Zastosowania nowego Metal Jet S100 w produkcji

Wprowadzone na rynek we wrześniu rozwiązanie HP Metal Jet S100 umożliwia klientom przemysłowym takim jak Domin Digital Motion, Lumenium i Schneider Electric, osiągnięcie wydajności na wysokim poziomie, zminimalizowanie kosztów części i utrzymanie doskonałej jakości działania. John Deere, światowy lider w produkcji sprzętu rolniczego i budowlanego, wykorzystuje technologię Metal Jet do wytwarzania zaworów w układzie paliwowym ciągnika.

Obecnie, wspólnie z firmą GKN, John Deere produkuje zawory technologią Metal Jet, które potem są montowane w maszynach rolniczych przedsiębiorstwa. W ten sposób biznes osiąga nie tylko znaczny wzrost wydajności i działa w sposób korzystniejszy dla środowiska, ale przede wszystkim gwarantuje sobie trwałość części – ich doskonała jakość umożliwia im funkcjonowanie nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. John Deere wykorzystuje również technologię Multi Jet Fusion firmy HP do optymalizacji procesu produkcyjnego, używając drukowanych w technologii 3D prototypów do testowania oraz dostrajania komponentów i części takich jak uchwyty do szyb. Dzięki temu mogą skrócić proces montażu wstępnego z 30 dni do 10, zredukować czas dostawy nawet o dziesięć tygodni i zmniejszyć ogólne koszty produkcji o 20-25 procent.

Nasze skupienie na innowacjach i zrównoważonym rozwoju jest fundamentem wszystkich działań, które podejmujemy na rzecz naszych klientów – powiedział dr Jochen Müller, Manager Global Digital Engineering w John Deere. Jesteśmy dumni, że jako jedni z pierwszych w branży rolniczej wykorzystujemy zalety druku 3D zarówno do tworzenia prototypów oraz produkcji części końcowych. Wykorzystując przemysłowe platformy druku 3D do wytwarzania polimerów i metali, odkrywamy nowe możliwości, które przekładają się na dostarczanie bardziej wydajnego, niezawodnego i przyjaznego środowisku sprzętu.

HP prezentuje nową serię Jet Fusion 5400

Aby umożliwić odkrycie zupełnie nowych możliwości w branży produkcyjnej, do istniejącej oferty Jet Fusion HP dodaje nową serię produktów HP Jet Fusion 5400. Firma zaprezentowała już pierwszy produkt z tego asortymentu – HP Jet Fusion 5420W Solution. Nowe rozwiązanie umożliwia ustandaryzowaną, wysokiej jakości produkcję białych części. To także szereg korzyści płynących z kompleksowej, stworzonej na potrzeby branży produkcyjnej i gotowej do działania platformy Multi Jet Fusion od HP – m.in. niezawodność klasy przemysłowej, niskie koszty w przeliczeniu na jedną część oraz większa przewidywalność procesu produkcji. W efekcie to rozwiązanie idealne dla branży medycznej, motoryzacyjnej, dóbr konsumpcyjnych i rynków przemysłowych. Wśród pierwszych klientów korzystających z nowego rozwiązania do produkcji innowacyjnych białych zastosowań są firmy DI Labs, Prototal Industries i Weerg.

HP nieustannie dostarcza nam nowe funkcjonalności, których potrzebujemy, aby przekraczać kolejne granice produkcji addytywnej i produkować końcowe części spełniające potrzeby naszych klientów – powiedział Jan Löfving, Dyrektor Generalny Prototal Industries. Oprócz możliwości produkcji na skalę przemysłową zapewnianej przez HP, obserwujemy natychmiastowe zainteresowanie nowymi białymi zastosowaniami, umożliwianymi dzięki najnowszemu produktowi w rodzinie Multi Jet Fusion. Jako dumny Digital Manufacturing Partner w DMN HP dysponujemy wszelkimi narzędziami potrzebnymi do rozpoczynania nowych, odważnych i innowacyjnych projektów. Wszystko po to, aby wesprzeć biznesy w maksymalizacji korzyści płynących z produkcji przyrostowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię