Nowe rozwiązania z serii HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100 przyśpieszają procesy w branży produkcyjnej

208

Zaangażowanie firmy HP w prezentowanie klientom innowacji, nowych rozwiązań technologicznych, profesjonalnych usług i elastycznych modeli biznesowych przekłada się na znaczący wzrost produkcji części.

W ubiegłym roku na targach Formnext ogłoszono, że z pomocą Multi Jet Fusion powstało już w sumie 100 milionów części. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ta liczba powiększyła się o kolejne 70 milionów.

Oprócz nowych białych zastosowań, na targach HP prezentuje również części produkcyjne dla różnych branż, pokazując również nagradzane wdrożenia w General Motors i Smith:

  • Wykorzystując swoją flotę HP Jet Fusion, firma GKN Forecast 3D wyprodukowała 60 000 uszczelek zamykających spojler z BASF ULTRASINT® TPU01 (poliuretan termoplastyczny) dla General Motors. Innowacyjne procesy polerowania i suszenia parą wodną umożliwione przez AMT usunęły wąskie gardło, skróciły o połowę czas produkcji i zostały wykorzystane do wykończenia części, eliminując potrzebę barwienia po wydruku. Uszczelki zamykają szczeliny po lewej i prawej stronie tylnego spojlera, poprawiając wykończenie i wydajność paliwową, a uszczelka zamykająca spojler zdobyła ostatnio główną nagrodę
    w kategorii wytwarzania przyrostowego na 51. dorocznej edycji SPE Automotive Innovation Awards.
  • Demonstrując moc hiperpersonalizacji, gogle narciarskie Smith I/O MAG Imprint 3D są produkowane
    w technologii Multi Jet Fusion i oferują prawdziwie indywidualne dopasowanie w oparciu o unikalne cechy twarzy danej osoby. Nazwane przez magazyn Time jednym z najlepszych wynalazków 2022 roku, te pierwsze w swoim rodzaju gogle eliminują wycieki światła, luki powietrzne i gorące punkty, zapewniając światowej klasy wydajność na stokach. 

Współpraca w ramach ekosystemu – materiały i obróbka końcowa

HP nadal ściśle współpracuje nad rozwojem materiałów z partnerami takimi jak Arkema, BASF, Evonik i Lubrizol.  Obejmuje to ogłoszenie przez Lubrizol nowego ESTANE 3D M88A TPU, elastycznego i bardzo wytrzymałego materiału, który umożliwia tworzenie złożonych geometrii i struktur kratowych.

Aby przyspieszyć proces obróbki końcowej, HP i AMT ogłosiły nowe strategiczne partnerstwo, które ma na celu zapewnić klientom w pełni zautomatyzowane wsparcie post-processingowe w całym cyklu produkcyjnym druku 3D. Dzięki temu klienci mogą liczyć m.in. na zwiększenie wydajności i efektywności kosztowej podczas korzystania
z takich funkcjonalności jak: rozpakowywanie, czyszczenie, wykańczanie powierzchni, kolorowanie i kontrola jakości – dotyczy to zastosowań umożliwianych przez produkty z asortymentu druku przemysłowego, z serii Industrial Jet Fusion 3D, m.in. najnowsze rozwiązanie Jet Fusion 5420W. Oechsler, wiodąca firma z branży technologii przemysłowych i nowy Digital Manufacturing Partner w HP DMN, jest pierwszym podmiotem, który skorzysta
z efektów nowego strategicznego partnerstwa w zakresie obróbki końcowej, aby opracować szereg zastosowań.

Jako Oechsler wybieramy współpracę z firmami, które łączą siły, aby osiągać optymalne wyniki. Budowanie przez HP i AMT kompleksowego podejścia do całości procesu – od drukowania do zintegrowanego rozwiązania z zakresu obróbki końcowej – to krok do przodu, który umożliwi spopularyzowanie produkcji addytywnej na szerszą skalę – powiedział Matthias Weisskopf, General Manager, OECHSLER Motion.

Oprócz współpracy z AMT, HP współpracuje z całym ekosystemem obróbki końcowej, aby zapewnić klientom dostęp do szerokiej gamy alternatywnych rozwiązań od dostawców takich jak AM Flow, DyeMansion i Rösler Group AM Solutions. DyeMansion oferuje zaawansowane możliwości klientom Multi Jet Fusion, w tym wykańczanie powierzchni i barwienie białych wydruków produkowanych za pomocą nowego modelu Jet Fusion 5420W Solution.

Zaangażowanie druku 3D HP w idee zrównoważonego rozwoju

Druk 3D jest coraz częściej uznawany za przepustkę do bardziej zrównoważonego procesu produkcji. Niedawny raport AM Power „Sustainability of Metal Additive Manufacturing” potwierdził, że Metal Binder Jet to metoda produkcji, która najbardziej wpisuje się w idee zrównoważonego rozwoju – w porównaniu z produkcją tradycyjną. Jako aktywny członek Additive Manufacturing Green Trade Association (AMGTA), HP jest zaangażowane
w przyspieszenie rozwoju ekologicznych praktyk produkcyjnych wewnątrz firmy oraz w całym ekosystemie partnerów i klientów.

Globalnie firmy różnej wielkości i z różnych branż, w tym członkowie sieci partnerów produkcyjnych HP, podkreślają znaczenie prośrodowiskowych praktyk produkcyjnych. W odpowiedzi HP oferuje swoim klientom wykorzystującym technologie oparte na polimerach nowy program recyklingu i odkupu Virtucycle® firmy Arkema. Program ten umożliwia zainteresowanym biznesom sprzedaż zużytych proszków PA11 i PA12 oraz części drukowanych. Stanowi to alternatywę do pozbywania się materiałów poprzez kosztowne, szkodliwe dla środowiska praktyki, takie jak składowanie lub spalanie.

Źródło: HP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię