Osuszacze ziębnicze trzeciej generacji

137

Beko Technologies prezentuje nowy Drypoint RA III. Beko Technologies wprowadza na rynek trzecią generację sprawdzonych osuszaczy ziębniczych sprężonego powietrza Drypoint RA. Nowe systemy są dostępne w pięciu różnych rozmiarach dla wydajności od 20 m³/h do 3000 m³/h w wersji chłodzonej powietrzem lub wodą.

Użytkownicy zyskują na większej niezawodności procesu i efektywności energetycznej. Nowoczesna konstrukcja o znacznie bardziej kompaktowych wymiarach w porównaniu z drugą generacją urządzeń o tej samej wydajności oznacza niezawodne osuszanie sprężonego powietrza. Beko Technologies,  w osuszaczach ziębniczych Drypoint RA III standardowo instaluje elektronicznie sterowany spust kondensatu Bekomat.         Spust kondensatu jest monitorowany przez sterownik osuszacza chłodniczego. Doskonały dostęp do wszystkich komponentów minimalizuje wymagany wysiłek i znacząco skraca czas prac serwisowych.

Przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy

Nowe osuszacze ziębnicze Drypoint RA III wykorzystują przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R513A o niskim GWP i klasyfikacji ASHRAE A1 w zakresie niepalności i zerowego potencjału wpływu na warstwę ozonową (ODP). Zmniejszenie ilości czynnika chłodniczego średnio o 33% w porównaniu do urządzeń drugiej generacji chroni środowisko.

Inteligentne sterowanie

Beko Technologies wyposażyło trzecią generację osuszaczy ziębniczych Drypoint RA w zaawansowane jednostki sterujące. Mniejsze modele o przepływie do 960 m³/h posiadają łatwy w obsłudze sterownik LED z dużym wyświetlaczem. Bardziej wydajne modele o przepływie do 3000 m³/h są wyposażone w sterownik z ekranem dotykowym. Ważne informacje o temperaturze i ciśnieniu, a także inne parametry robocze są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Wszystkie osuszacze chłodnicze są wyposażone w Modbus RTU, dzięki czemu są kompatybilne z IIoT. Operatorzy mogą korzystać z natychmiast widocznych komunikatów alarmowych ze znacznikami czasu i daty, a także raportów do pobrania.

Konstrukcja wymiennika ciepła oszczędza energię

Szczególną cechą jest nowa pozioma konstrukcja zintegrowanych wymienników ciepła, która znacznie różni się od tych w konwencjonalnych osuszaczach chłodniczych. Minimalizuje to straty ciśnienia i oszczędza energię. Wersje modelowe dla przepływów od 370 m³/h zwiększają wydajność chłodzenia dzięki zoptymalizowanemu skraplaczowi mikrokanałowemu. Umożliwia to zastosowanie mniejszej sprężarki czynnika chłodniczego, a tym samym dodatkowe oszczędności energii i kosztów.

Nowe osuszacze ziębnicze Drypoint RA III są również wyposażone w opatentowany zawór obejściowy gorącego gazu z zewnętrznym wyrównaniem ciśnienia. Technologia ta zapewnia precyzyjny i stabilny ciśnieniowy punkt rosy na poziomie 3°C. Zapobiega to zamarzaniu i zapewnia maksymalną niezawodność procesu.

Więcej informacji TUTAJ

I kolejna istotna zmiana: ciśnienie robocze całej gamy osuszaczy do 16 bar.

 

BEKO TECHNOLOGIES Sp. z o.o.

ul. Pańska 73
00-834 WARSZAWA

Tel. 22 314 75 40,   601 183 668

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię