Oszczędzanie energii dzięki usłudze NORD ECO

200

70 procent! Według szacunków ekspertów taki jest udział napędów elektrycznych w całkowitym zużyciu energii we wszystkich gałęziach przemysłu. Jest to nie tylko znaczący czynnik kosztowy – kryje się tu również duży potencjał optymalizacji i oszczędności. Usługa NORD ECO pomaga firmom odkryć ten potencjał i znaleźć najbardziej wydajne rozwiązanie napędowe dla ich zastosowania.

»Pierwszym krokiem jest kompleksowe zebranie wartości pomiarowych”, wyjaśnia Jörg Niermann, szef marketingu w firmie NORD. W tym celu między silnikiem a źródłem zasilania podłącza się tzw. NORD ECO BOX, czyli mobilną skrzynkę inwerterową. NORD ECO BOX składa się z miernika energii z funkcją rejestratora danych, przekładnika prądowego i połączeń kablowych.

Przez okres około dwóch tygodni skrzynka rejestruje w czasie rzeczywistym dane o stałych obciążeniach, obciążeniach szczytowych i nieregularnych warunkach. Po zakończeniu pomiaru wyniki są przesyłane do oprogramowania opracowanego przez firmę NORD, które automatycznie ocenia dane.

NORD-ECO
Usługa NORD ECO: Pięć kroków do oszczędności energii, redukcji kosztów i redukcji emisji CO2 Obraz: NORD DRIVESYSTEMS

Identyfikacja przewymiarowania i optymalizacji systemów

NORD oferuje usługę ECO dla systemów z komponentami własnymi i innych firm. »Pomiary w czasie umożliwiają stworzenie cyklu obciążenia dla systemu. Pokazuje to, czy wymiarowanie systemu odpowiada wymaganiom danej aplikacji, wyjaśnia Niermann. »Często spotykamy układy napędowe, które są przewymiarowane w stosunku do danego zastosowania.« Jeżeli system napędzany jest napędem zalecanym przez NORD, firma oferuje wykonanie powtórnego pomiaru. W ramach analizy TCO (całkowitego kosztu posiadania) można określić najbardziej efektywne kosztowo i energetycznie rozwiązanie.

Redukcja wariantów dla większej wydajności

W przypadku dużych systemów z kilkoma napędami, jak np. w intralogistyce, analiza z usługą NORD ECO może znacznie zredukować liczbę różnych systemów napędowych. Pozwala to zminimalizować koszty administracyjne oraz usprawnić procesy produkcyjne, logistyczne, magazynowe i serwisowe. NORD oferuje silniki o wysokiej sprawności ze stałym momentem obrotowym w dużym zakresie prędkości, które idealnie nadają się do redukcji wariantów

Źródło: NORD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię