Pandemia zmieniła zasady gry w przemyśle – jak zająć w tym chaosie najlepsze miejsce przy stole?

335

Te priorytety biznesowe znajdują swoje odzwierciedlenie na liście najważniejszych rozwiązań IT dla przemysłu. Efektywność operacyjna poprawić mają narzędzia do automatyzacji, zarządzania oraz analizowania danych. Innowacyjność – to też automatyzacja jak również infrastruktura w chmurze, która wpływa również pozytywnie na zadowolenie klientów i produktywność pracowników. Ta ostatnia jest oczywiście silnie skorelowana z poziomem automatyzacji branży produkcyjnej.

Źródło: EMEA Future Enterprise Resiliency Spending Survey; Fala 3, kwiecień 2021; n = 104

Już tylko odpowiedzi na te dwa, zadane przez IDC pytania pokazują, jak mocno przyspieszył proces cyfryzacji produkcji. Bez wątpienia wiele tych inwestycji zostało wymuszonych przez pandemię, ale jej bezwzględny charakter przyczynił się do nadania takim strategiom jak praca zdalna, czy automatyzacja najwyższego priorytetu i odpowiednich środków finansowych. W tych przypadkach nie było rozważań, czy takie inwestycje można zrealizować już po lockdownie. Ale wyniesione doświadczenia mocno zmieniły postrzeganie tych strategii; zebrane, najczęściej pozytywne, doświadczenia powodują, że firmy produkcyjne wcale nie chcą się cofać w rozwoju do stanu sprzed pandemii. Tym bardziej, że nie mogą narzekać na brak wyzwań. Cyfryzacja gospodarki i społeczeństwa nabrała ogromnego tempa, zawirowania w łańcuchach dostaw a także w mentalności klientów nie można zbagatelizować. Firmy produkcyjne nie walczą już o przetrwanie, ale o zajęcie jak najlepszego miejsca przy stole.

Więcej wyników badań oraz analiz IDC zostanie pokazanych podczas dwudniowej konferencji online IDC Sustainability & Manufacturing. Zapraszamy do rejestracji:

https://www.idc.com/eu/events/68265-idc-sustainability-manufacturing?g_clang=ENG#category_8

Źródło: IDC Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię