Platforma szkoleniowa Akademia NSK uzupełniona o moduł nagrzewnicy indukcyjnej

860

Platforma szkoleniowa Akademia NSK (www.nskacademy.com) została poszerzona o nowy samouczek z zakresu rozwiązań AIP+. Moduł nagrzewnicy indukcyjnej to najnowszy tutorial uzupełniający już dostępny online pakiet szkoleń z zakresu rozwiązań konserwacyjnych i serwisowych programu wartości dodanej AIP+.

Specjalnie opracowane przez firmę NSK moduły szkoleniowe pomagają zarejestrowanym użytkownikom akademii odkrywać, jak wykorzystywać narzędzia AIP+ w celu uzyskania maksymalnej przewagi konkurencyjnej. Każdy moduł prezentuje najlepsze praktyki w zakresie instalacji i ochrony łożysk, co z kolei zwiększa niezawodność i opłacalność maszyn. Właściwe zastosowanie narzędzi AIP+ może wydłużyć okres eksploatacji i wydajność instalacji, jak również ograniczyć koszty i ilość przestojów.

Kurs, materiał video i kwestionariusz to kluczowe elementy każdego modułu, po którego pomyślnym ukończeniu uczestnicy otrzymują certyfikat. Najnowszy opublikowany samouczek NSK skupia się na nagrzewnicach indukcyjnych, które łagodnie i równomiernie ogrzewają łożyska montowane na wałach za pomocą pasowania z wciskiem. Nagrzewnice indukcyjne umożliwiają instalację łożysk bez stosowania specjalnych narzędzi ręcznych oraz eliminują potrzebę przykładania dużych sił do łożysk podczas instalacji. Firma NSK oferuje trzy typy nagrzewnic indukcyjnych w różnych wielkościach, w zależności od wymagań po kątem wagi i mocy.

Przenośna nagrzewnica indukcyjna waży tylko 3,5 kg i jest przeznaczona do łożysk/elementów roboczych o wadze do 10 kg, natomiast wersja montowana na stole oferuje możliwości pracy z elementami o wadze do 300 kg i jest dostarczana z szerokim wyborem jarzm dla różnych wielkości łożysk. Z kolei nagrzewnica indukcyjna o dużej wytrzymałości, montowana na podłodze, jest przystosowana do elementów o wadze do 1200 kg. Wygodna konstrukcja z przesuwnym ramieniem ułatwia pracę z ciężkimi łożyskami o średnicy do 1,2 m.

Wśród wskazówek zawartych w nowym samouczku znajdują się zalecenia dotyczące używania funkcji dostosowania mocy nagrzewnicy indukcyjnej w przypadku wrażliwych łożysk. Najnowszy moduł szkoleniowy został zaprojektowany pod kątem prezentacji bezpiecznych i wydajnych technik podgrzewania łożysk do optymalnej temperatury zapewniającej łatwy montaż na gorąco.

O firmie NSK

Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2017 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 950 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3600 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2017 r.).

Źródło: NSK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię