Precyzja i automatyzacja procesu pakowania produktów z wykorzystaniem rozwiązań OMRON

239

Rozwiązanie opakowaniowe ze zintegrowaną robotyką oraz sterowaniem firmy OMRON i B Electrical Engineering zapewnia skalowalne procesy i wysokiej jakości produkcję kontraktową szybko rotujących towarów konsumpcyjnych (FMCG), takich jak luksusowe produkty do pielęgnacji domu i ciała czy wyroby cukiernicze.

Wraz ze zmieniającymi się potrzebami konsumentów i rosnącym niedoborem siły roboczej technologie robotyczne stanowią doskonałe uzupełnienie procesów pakowania. Cykle eksploatacji produktów są coraz krótsze, a producenci szukają większej elastyczności. Wiodący producent kontraktowy Vetipak odpowiedział na te wyzwania dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu automatyzacyjnemu, które łączy w sobie zalety pracy ludzkiej i technologii. Firma Vetipak potrzebowała zautomatyzować proces pakowania wyrobów cukierniczych i kosmetyków luksusowych, zapewniając jednocześnie szybkość, skalowalność i jakość procesu. Zdecydowała się na automatyzację trzech nowych linii pakujących z wykorzystaniem robotyki przemysłowej firmy OMRON, wdrożonych we współpracy z OMRON Solution Partner – firmą B Electrical Engineering.

omron

Niedawno poczyniliśmy znaczne inwestycje w rozwój naszych zakładów w Holandii, w tym w objęty pełnym sterowaniem budynek z kontrolą temperatury, ciśnienia powietrza i wilgotności, a także najnowocześniejsze zautomatyzowane linie produkcyjne z technologią robotyki. Nowe linie musiały zostać przystosowane do obsługi pakowania dużych ilości różnorodnych produktów. Poszukiwaliśmy również rozwiązań, które byłyby łatwe w obsłudze, bezpieczne i bezproblemowe we współpracy z naszym personelem – stwierdza Mark van der Burgt, dyrektor ds. handlowych w Vetipak.

Innowacyjne podejście do produkcji kontraktowej

Zintegrowany sterownik robotyki NJ501-R firmy OMRON został opracowany z myślą o zastosowaniach wymagających szybkiego przetwarzania w celu sterowania maszyną, zapewnienia bezpieczeństwa, niezawodności i uproszczenia konserwacji.

Nowy zintegrowany sterownik robota firmy OMRON to idealne rozwiązanie dla potrzeb firm takich jak Vetipak, które nie tylko zapewni odpowiednią wydajność, ale także pozwoli w naturalny sposób zaoszczędzić czas programowania. Dzięki jednemu sterownikowi można osiągnąć płynną, bezproblemową integrację sekwencji, ruchu i sterowania robotem – mówi Guy Beyens, dyrektor zarządzający B Electrical Engineering.

Dzięki zintegrowanemu sterownikowi pozycja robota jest uaktualniana w czasie rzeczywistym, co jest szczególnie ważne np. w procesie klejenia opakowań. Rozwiązanie to umożliwia reagowanie na czynniki środowiskowe i dostosowanie do bieżących potrzeb, umożliwiając pracownikom technicznym i operatorom uzyskanie większej niezależności. Możliwe jest np. ustawienie daty na opakowaniu lub pozycji klejenia robota bezpośrednio z panelu dotykowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię