Rynek kontrolerów ruchu wart 18,9 mld USD w 2023 r.

357

Zaktualizowane badanie przeprowadzone przez globalną firmę analityczną Interact Analysis pokazuje, że rynek sterowania ruchem powróci do stabilnego wzrostu po okresie wysokiego popytu na produkty konsumenckie w latach 2021/2022, co zwiększyło inwestycje w automatyzację. W 2022 r. wartość rynku wyniosła 17,7 mld USD. Chociaż region APAC jest największym rynkiem sterowania ruchem, to obie Ameryki wykażą najwyższą stopę wzrostu w 2023 r. wynoszącą 7,4%. Globalny wzrost spadnie w 2024 r., ale oczekuje się, że odbije się w perspektywie średnio- i długoterminowej.

W 2022 r. region APAC, w szczególności Chiny, pozostał największym rynkiem sterowania ruchem, odpowiadając za 37% globalnych przychodów. Region EMEA odpowiadał za 33% światowego rynku, a następnie Japonia i obie Ameryki, które stanowiły odpowiednio 16% i 14% rynku. W 2023 roku globalny rynek kontrolerów ruchu będzie wart 18,9 mld USD. Badanie przeprowadzone przez Interact Analysis wykazało jednak, że podczas gdy niektórzy sprzedawcy byli optymistycznie nastawieni do tempa wzrostu, przewidując wskaźniki sięgające nawet 20%, inni byli bardziej ostrożni, przewidując płaski rok w porównaniu do 2022 roku. Oczekuje się, że w ujęciu globalnym, obie Ameryki najbardziej ucierpią z powodu zbliżającego się spowolnienia na rynku, a niektóre z największych branż sterowania ruchem, takie jak półprzewodniki i maszyny elektroniczne, osiągają dobre wyniki ze względu na wzrost wynikający z ustawy CHIPS i Science Act.

Motion Controls – przychody i wzrost według głównych regionów

 

W dłuższej perspektywie wzrost na rynku sterowania ruchem pozostanie stabilny, ale oczekuje się, że spadnie w 2024 r. zgodnie z kolejnym trendem spadkowym w gospodarce, zgodnie z przewidywaniami ITR Economics.Stopy procentowe i wysoka inflacja będą nadal wpływać na popyt na automatykę przemysłową, a Japonia ma odnotować największy spadek wzrostu.W latach 2022-2027 globalny rynek sterowania ruchem wzrośnie z CAGR na poziomie 4,6%, zwiększając się z 17,7 mld USD do 22,2 mld USD.Japonia odnotuje ogólnie najsilniejsze ożywienie, ze średnią stopą wzrostu na poziomie 6,9% do 2027 roku.

Podsumowanie:

  • Region APAC pozostaje największym rynkiem na świecie dla kontrolerów ruchu.
  • Przewiduje się, że region obu Ameryk odnotuje najwyższy wzrost w 2023 r. i pozostanie najbardziej odporny w 2024 r., podczas gdy Japonia doświadczy największego spadku.
  • Siemens nadal dominuje na rynku sterowania ruchem, a japońscy dostawcy odnotują niewielki spadek udziału w rynku w 2022 roku.

W dłuższej perspektywie rynek kontrolerów ruchu będzie rósł w stałym tempie po prognozowanym spadku w 2024 roku.

 

Źródło:   www.InteractAnalysis.com