Separator magnetyczny i jego zastosowanie

318

Dzięki wytwarzanemu przez siebie polu magnetycznemu separator magnetyczny świetnie sprawdzi się przy usuwaniu zanieczyszczeń magnetycznych z materiałów. Zasadniczo nie ma znaczenia, jakie to materiały. Może to być płyn chłodniczy, mąka lub czekolada.

Najważniejszym elementem jest magnes, najczęściej neodymowy, ale możliwe jest również zastosowanie magnesów ferrytowych oraz magnesów SmCo.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że separatory magnetyczne można spotkać niemal  w każdej branży. Są wykorzystywane w przemyśle spożywczym, papierniczym, recyklingu, przemyśle wydobywczym, w fabrykach samochodów, w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym i wielu innych branżach wytwórczych.

Oczywiście istnieje kilka różnych typów separatorów magnetycznych, które dobiera się w zależności od konkretnych potrzeb.

Generalnie separatory można podzielić ze względu na rodzaj materiału, który oczyszcza separator. Są to materiały sypkie, takie jak mąka, cukier czy zboże. Do tego dochodzą materiały płynne i półpłynne, takie jak czekolada, ketchup czy emulsje chłodnicze.

Możemy je także podzielić ze względu na sposób ich użytkowania. Bowiem w określonych odstępach czasu magnesy należy oczyszczać z wychwyconych przez nie cząstek metalu. Można je oczyszczać za pomocą automatycznego programu czyszczącego lub ręcznie, a więc przez pracownika.

Separatory magnetyczne gwarantują, że końcowy produkt trafi na rynek dokładnie oczyszczony. Jednocześnie zastosowanie separatorów magnetycznych przedłuża żywotność urządzeń produkcyjnych.

W tym miejscu znajdują się filmy, pokazujące działanie niektórych naszych separatorów

Separator przepływowy

Separator wysuwany

Linie sortownicze

Jesteśmy w stanie zaprojektować, wykonać i zmontować gotowe linie sortownicze wraz z taśmą oraz pozostałymi niezbędnymi elementami. Dokładnie takie, jakie prezentujemy w powyższym filmie.

Ile można zaoszczędzić, stosując separatory magnetyczne?

Firma produkująca części do silników i skrzyń biegów dzięki separatorom firmy MAGSY zaoszczędziła około 10 000 zł. Nie mając separatora, firma musiałaby wydać te pieniądze na nowe komponenty do urządzeń, ponieważ zostałyby one zniszczone przez cząsteczki metalu.

Zachęcamy do wysłania niezobowiązującego zapytania

Jeżeli szukają Państwo rozwiązań w zakresie separacji magnetycznej dla swojej firmy, zachęcamy do skorzystania z usług firmy MAGSY, która funkcjonuje na rynku już od ponad 20 lat i jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów separatorów magnetycznych w Europie.  Zachęcamy do wysłania zapytania, a w ciągu kilku dni otrzymają Państwo niezobowiązującą ofertę cenową wraz z terminem realizacji i montażu danego separatora.

Skontaktuj się z nami:

MAGSY SP. Z O.O.

Nakielska 35

42-600 Tarnowskie Góry

Tel.: +48 32 768 34 56

E-mail: magsy@magsy.pl

www.magsy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię