Trudne czasy potrzebują stabilnych rozwiązań

288

Innowacje w przemyśle 4.0, aktualne trendy w logistyce i spotkania kooperacyjne – taki bogaty „pakiet” otrzyma każdy uczestnik ITM INDUSTRY EUROPE i odbywających się w tym samym czasie targów: Modernlog, Subcontracting i Focast. Zróżnicowana ekspozycja, którą tworzą kluczowe firmy branżowe oraz bogaty program wydarzeń odpowiadający aktualnym wyzwaniom rynku, co roku przyciągają jak magnes. Świat przemysłu czeka na targi w Poznaniu, które potrwają od 31 maja do 3 czerwca.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE od lat postrzegane są jako najważniejsze wydarzenie dla branży przemysłowej w tej części Europy. To tutaj można śledzić nowoczesne rozwiązania w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz dowiedzieć się jak podnosić konkurencyjność.

Inspirujący liderzy na ITM INDUSTRY EUROPE

Kontakt z liderami rynku stanowi inspirację dla wielu pozostałych „graczy”, którzy dopiero odkrywają swój potencjał. – Od kilku lat obserwujemy trend automatyzacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz rozwój robotyzacji. Pracujące maszyny i roboty w akcji to „wizytówka” targów ITM INDUSTRY EUROPE. Dbamy o to, żeby w tym roku również hale wystawiennicze wypełnił nowoczesny sprzęt. Udział w targach potwierdziła już część liderów takich jak: DMG MORI, MAZAK, TRUMPF, AMADA, SIEMENS, KUKA, FANUC, KIMLA. Sukcesywnie zgłaszają się do nas kolejne firmy. Nie zabraknie też startupów. Część z nich ma już za sobą udane wdrożenia, niektóre czekają jeszcze na swój „start” – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE startują z hackathonem

Nowością tegorocznej edycji będzie DronePower(.pl) czyli  hackathon plus, zespołowa burza mózgów pod hasłem „TECHNOLOGIE dla BEZPIECZEŃSTWA INFRASTRUKTURY”.

Pomysł wziął się z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury istotnej dla funkcjonowania państwa. To nie tylko elektrownie, przepompownie wodociągów, oczyszczalnie ścieków, szpitale czy budynki administracji rządowej i samorządowej, ale także ciągi komunikacyjne, linie przesyłowe surowców oraz transmisji danych. – Naszą ambicją jest zatrudnienie do obrony infrastruktury robotów (fizycznych i programowych) rozwijanych w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Takie wyzwania postawimy przed uczestnikami DronePower(.pl) czyli  hackathonu plus. Chcemy aby zaproponowane na ITM INDUSTRY EUROPE rozwiązania można było szybko dopracować i wdrożyć, dlatego wybrane zespoły będą mogły się zaprezentować przed potencjalnymi klientami swoje pomysły bezpośrednio w terenie, na obszarze testowym Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego na lotnisku w Kąkolewie pod Poznaniem. Do udziału zapraszamy zarówno zespoły akademickie jak i profesjonalne lub mieszane – zachęcają eksperci z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, organizatora hackathonu. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody pieniężne i płatne staże wdrożeniowe. DronePower(.pl) odbędzie się w trakcie targów, od 2 do 3 czerwca.

Transformacja cyfrowa i digital twin

Podczas ostatniej edycji ITM INDUSTRY EUROPE najważniejszym punktem programu był dwudniowy Kongres Industry Next. Ta zrealizowana z sukcesem idea powróci także i w tym roku.

– Obecne czasy są burzliwe i nieprzewidywalne. Podczas Kongresu Industry Next omówimy największe wyzwania jakie stoją obecnie przed polskim i światowym przemysłem. Będziemy szukali rozwiązań i mechanizmów usprawniających działanie polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Drugi dzień Kongresu, podobnie jak w 2021 r. przeznaczymy na spotkania warsztatowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Nie zmienią się także ich partnerzy: Park Naukowo-Technologiczny oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe pod wspólną marką EDIH HPC4Poland – zdradza szczegóły programu Anna Lemańska-Kramer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię