Trudne czasy potrzebują stabilnych rozwiązań

110

Wraz z rozwojem digitalizacji w przemyśle, uczenia maszynowego, modelowania systemów, czujników internetu rzeczy (IoT), platform streamingowych, technologii symulacyjnych i chmury, coraz bardziej popularna staje się koncepcja Digital Twin. Tego wątku nie zabraknie także na Kongresie Industry Next. – Eksperci Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego

zaprezentują narzędzia i przykłady wdrożeń „cyfrowych bliźniaków” w branży automotive, lotnictwie oraz w produkcji maszyn. To będzie spektakularna podróż w przyszłość, która tworzy się na naszych oczach! W produkcji, digital twin są wykorzystywane do projektowania produktów, zarządzania łańcuchem dostaw, konserwacji predykcyjnej czy analizy doświadczeń klientów. Cyfrowe bliźniaki to ekscytująca, wschodząca technologia. Przyniesie ona nową erę innowacji, bezpieczeństwa i wydajności nie tylko w przemyśle, ale w wielu branżach – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Z badań partnerów wydarzenia wynika, że 64% polskich firm produkcyjnych chce się digitalizować, ale tylko 31% menadżerów wie jakich narzędzi użyć. Dlatego tegoroczne warsztaty Industry Next będą poświęcone w całości na przedstawienie narzędzi transformacji cyfrowej wraz z przykładami ich użycia oraz możliwościami dofinansowania.

Dla Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego udział w Kongresie to wspaniała okazja do prezentacji najnowszych technologii, które mogą być zaimplementowane w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. To również możliwość, aby edukować, propagować i demonstrować szerokiej publiczności praktyczne rozwiązania Przemysłu Ery Cyfrowej.

– Jako jeden z pięciu Hubów Innowacji Cyfrowych, wdrażających pilotażowy program Ministerstwa Rozwoju i Technologii realizowaliśmy pakiet usług wspierających proces transformacji cyfrowych polskich przedsiębiorstw. Podczas Kongresu Industry Next podzielimy się naszymi doświadczeniami z tego zakresu oraz wskażemy, w jaki sposób firmy mogą planować swoją drogę rozwoju w kierunku przemysłu 4.0. Partnerzy (Apollogic Sp. z o.o., PIT Łukasiewicz, Fundacja GS1 Polska oraz IC Solution Sp. z o.o.), którzy wystąpią podczas naszego panelu to podmioty, opracowujące i wdrażające rozwiązania cyfrowe, mające bezpośrednie zastosowanie w kluczowych gałęziach przemysłu. Przedstawią autorskie technologie, podzielą się doświadczeniami z procesu transformacji cyfrowej realizowanego dla klientów zarówno europejskich jak i USA. Uczestnicy panelu będą mieli okazję poszerzyć wiedzę i kompetencje oraz poznać praktyczne rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji, internetu rzeczy i digitalizacji łańcuchów dostaw, które są kluczowymi technologiami w procesie transformacji cyfrowej przemysłu oraz wspierają gospodarkę obiegu zamkniętego – zapowiadają eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Druga edycja Kongresu Industry Next odbędzie się pierwszego i drugiego dnia targów ITM INDUSTRY EUROPE (31.05-1.06.2022).

Konferencja Smart Warehouse i kontraktacje biznesowe

Równolegle z ITM Industry Europe odbywać będą się Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Jak co roku w programie tego wydarzenia nie zabraknie atrakcji skierowanych do dyrektorów centrów dystrybucyjnych, menedżerów łańcuchów dostaw, szefów i pracowników logistyki. Szczególną uwagę warto zwrócić na pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log, która organizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog. Zobaczyć tu będzie można maszyny w akcji, odtwarzające procesy magazynowe, a także przykłady optymalizacji pracy posiadanych urządzeń. Prezentacje będą prowadzone każdego dnia targów we współpracy z partnerami technologicznymi.

Drugim ważnym punktem programu MODERNLOG jest dwudniowa konferencja Smart Warehouse, która w tym roku odbędzie się 1-2 czerwca. Jej program opiera się na czterech panelach dyskusyjnych, w których wezmą udział przedstawiciele znaczących w branży logistycznej marek.

Wśród poruszanych zagadnień nie zabraknie tematów związanych z automatyzacją procesów, robotyzacją magazynów czy sztucznej inteligencji. Smart Warehouse to jednak przede wszystkim rozmowy z praktykami, analiza case studies i nowoczesne technologie w kontekście aktualnych wyzwań. Ile obecnie kosztuje praca automatycznych systemów składowania i jaka jest szansa na ich obniżenie przy wzroście cen energii? Jak wygląda wpływ konfliktu militarnego na łańcuchy dostaw? W jaki sposób cyfryzujemy analogowe procesy w magazynie? To tylko kilka z zaplanowanych na konferencję Smart Warehouse zagadnień.

Osoby szukające nowych kontaktów biznesowych powinny natomiast zainteresować tegoroczne Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Spotkają się tutaj zleceniodawcy przemysłowi i podwykonawcy, którzy będą mogli poznać się i nawiązać współpracę w ramach aranżowanych Subcontracting Meetings. To rzadka okazja do zdobycia wartościowych kontaktów biznesowych oraz poszerzenia swojej bazy podwykonawców.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast.

Źródło: ITM EUROPE