V Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu 5-6 października 2022

245

Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu będzie miała swoją piątą odsłonę. Na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie odbędą się dwudniowe targi, w których będą brali udział przedsiębiorcy z firm produkcyjnych, technologicznych, integratorskich, IT, a także instytucji otoczenia biznesu. Nie zabraknie robotów, innowacji i niespodzianek.

Konferencja AiR w tym roku w nowej odsłonie:

– pełne dwa dni wystawowe 5-6 października, a dodatkowo:

– 5.10 – Dzień otwarty Przywitaj się z robotem

– Studenckie Mistrzostwa Automatyków – e-sport w programowaniu PLC

– 6.10 – Konferencja z udziałem firm partnerskich

– uroczysty bankiet

Jak zwykle planujemy pokazy, wywiady, prelekcje i promocje firm partnerskich na naszych stronach internetowych, mediach społecznościowych – Portal Przemysłowy jest patronem medialnym wydarzenia od pierwszej edycji.

Konferencja AiR

Konferencja AiR to wyjątkowe wydarzenie w skali Polski Północno-Wschodniej. Od 4 lat zainteresowanie wydarzeniem systematycznie wzrasta. Pierwsza edycja, która odbyła się w Stawigudzie była planowana na 50 osób – przyjechało 75 z całej Polski. Dbałość o gości i uczestników pozwoliła nam na organizację nawet w czasach pandemii – i to stacjonarnie. Działamy na rzecz firm naszego regionu – chcemy aby ze sobą zaczęły współpracować, żeby się rozwijały i miały dostęp do wiedzy, doświadczenia i narzędzi, także finansowania. Dlatego oprócz firm takich jak Balluff, KUKA, Schmalz, Pepperl+Fuchs naszą Konferencję tworzą inne podmioty tak Klaster Obróbki Metali, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna czy Bank Gospodarstwa Krajowego.

Postawić na kompetencje

Technologie można kupić, ale umiejętności trzeba nabyć samemu. W Przemyśle 4.0 trzeba podstawić na kompetencje. Prelekcje, wywiady i wykłady mają na celu podzielenie się doświadczeniem automatyzacji wdrażanej z sukcesem, bo niekiedy warto zacząć od małych kroków. Nie trzeba od razu stawiać inteligentnej fabryki – wystarczy wdrożyć strategię oszczędzania energii, wprowadzić monitoring maszyn czy dodać kilka testerów, które będą zaporą dla produktów o gorszej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię