Wdrożenie zintegrowanego systemu ERP u producenta profili i rur

271

Dagat-Eco to firma specjalizująca się w produkcji orurowania dla przemysłu motoryzacyjnego, a także dekoracyjnych grzejników łazienkowych i pokojowych. Producent realizuje również projekty dla branży meblarskiej, medycznej i budowlanej. Wysoka jakość oferowanych produktów nie tylko pozwala utrzymywać stały poziom produkcji, ale także regularnie go zwiększać. Systematyczny rozwój Dagat-Eco postawił przed zarządem firmy nowe wyzwania. Zarząd spółki dostrzegł duże możliwości w zakresie usprawnienia procesów produkcyjnych i działań z nimi związanych. Kolejnym impulsem do rozwoju stały się wymagania i potrzeby klientów z branży motoryzacyjnej dążący do realizacji swoich zamówień w modelu just in time. W związku z tymi wyzwaniami firma zdecydowała się na wdrożenie systemu ERP.

Początek projektu

Sposób produkcji komponentów wyrabianych przez przedsiębiorstwo posiada unikalną specyfikę. Dagat-Eco to firma znana z tego, że potrafi uformować i wygiąć dowolną rurę ze zgodnie z wymagającymi parametrami wynikającymi z potrzeb i wytycznych klienta. Jednak oryginalne metody produkcji wymagają indywidualnego podejścia do procesów zachodzących w organizacji. Dlatego też, podczas wyboru systemu informatycznego do zarządzania produkcją, najważniejsza okazała się elastyczność systemu w zakresie dostosowania do indywidualnej sytuacji przedsiębiorstwa.

Wybrane rozwiązanie okazało się być najlepsze dla usprawnienia procesów, dzięki możliwości modyfikacji oprogramowania i dostosowania go dokładnie do potrzeb przedsiębiorstwa. Co ważne, system może być przekształcany także w późniejszym okresie – jeśli wraz z rozwojem biznesu zmienią się wyzwania stojące przed przedsiębiorstwem.

Zakres wdrożenia objął najważniejsze dla funkcjonowania organizacji obszary: Zarządzanie Produkcją, Handel i Dystrybucja, Finanse i Księgowość oraz Kadry i Płace.

Sprawna produkcja

Raportowanie produkcji to jedno z najważniejszych wprowadzonych usprawnień. Każde zlecenie zostaje podzielone na poszczególne etapy (np. cięcie, gięcie, spawanie, malowanie). Zakończenie każdego z etapów jest rejestrowane na specjalnych stanowiskach – tzw. check point’ach. Kierownik produkcji otrzymuje precyzyjną informację na temat zaawansowania prac poszczególnych zamówień oraz zaangażowania zasobów przedsiębiorstwa. Ponadto, pozwala to na sprawną i szybką realizację zadań przez dział kontroli jakości czy dział logistyczny. Dzięki wdrożonemu systemowi wymienione zespoły posiadają m.in. aktualne informacje na temat zakończenia produkcji poszczególnych partii towaru. Dzięki temu mogą precyzyjnie planować i realizować swoje zdania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię