Zintegrowane rozwiązania firmy Castrol

543

Obróbka skrawaniem to jedna z kluczowych operacji w wielu branżach produkcyjnych. Utrzymanie produktywności przy zmniejszeniu zużycia energii i oszczędności wody oraz ograniczeniu odpadów stanowi duże wyzwanie. Firma Castrol opracowała zintegrowane produkty do obróbki skrawaniem, aby pomóc firmom rozwiązać ten problem.

Trzy elementy składowe do obróbki metali firmy Castrol to:

  • wodorozcieńczalne chłodziwa obróbcze o wydłużonej żywotności,
  • płyny myjące na bazie wody, nadające się do recyklingu,
  • digitalizacja – wszystko pod kontrolą dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym.

W firmie Castrol, podobnie jak w Twojej firmie, dążymy do zwiększenia zrównoważonego rozwoju. Dlatego wprowadziliśmy dwie nowe serie płynów do obróbki skrawaniem: płyny obróbkowe mieszalne z wodą na bazie technologii XBB oraz Techniclean XBC – nasz asortyment przemysłowych środków myjących. Ponadto opracowaliśmy Castrol SmartControl, aby pomóc w monitorowaniu kluczowych parametrów w procesie obróbki skrawaniem oraz system dozowania Castrol SmartBlend.

Kluczowe zalety nowego asortymentu płynów do obróbki skrawaniem firmy Castrol:

  • Castrol Hysol XBB i Castrol Alusol XBB są pomocne inżynierom zajmującym się obróbką skrawaniem: poprawiają produktywność, wydajność i bezpieczeństwo za rozsądną cenę.
  • W technologii XBB stosuje się bufor chemiczny podwójnego działania, który jest odporny na zmiany pH pochodzącą od aktywności mikroorganizmów, co poprawia wydajność obróbki przez ograniczenie konieczności drogiego uzupełniania, wydłużenie okresu eksploatacji, zwiększenie wydajności produkcji, zmniejszenie kosztów i wydłużenie żywotności płynu.
  • Castrol Techniclean XBC odzwierciedla kompleksowe podejścia do procesu: zużyty środek myjący może być wykorzystany jako kompatybilne chłodziwo obróbcze, co znacznie ogranicza zużycie wody. W ten sposób to, co byłoby odpadem, staje się zasobem i ogranicza koszty operacyjne obróbki skrawaniem oraz procesów mycia komponentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Wprowadź swoje imię