Dlaczego zautomatyzowane systemy kontroli mają kluczowe znaczenie w produkcji pojazdów elektrycznych

210

Bezpieczeństwo jest najważniejszym z czynników w branży motoryzacyjnej, a produkcja pojazdów elektrycznych nie jest wyjątkiem. Jednak bezpieczeństwo może również wprowadzić złożoność, a złożoność dzisiejszych pojazdów – zwłaszcza pojazdów elektrycznych – jest taka, że producenci nie są już w stanie polegać na tradycyjnych metodach kontroli opartych na próbkach lub audytach.

Szybka, 100-procentowa kontrola urządzeń stała się wymogiem, a do tego rosną też wymagania dotyczące dokładności inspekcji i tolerancji. Na szczęście najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii, takie jak kontrola pasty lutowniczej 3D (SPI), zautomatyzowana kontrola optyczna 3D (AOI) i zautomatyzowana kontrola rentgenowska 3D CT (AXI), pomagają producentom spełnić surowe wymagania.

Sprawdźmy, dlaczego maszyny SPI, AXI i AOI stają się niezbędne do produkcji pojazdów elektrycznych.

Mierzenie się z problemem rosnącej złożoności pojazdów elektrycznych i „pojazdów inteligentnych”

Zainicjowana 15 lutego 2006 r. inicjatywa „Inteligentny samochód” stanowi ramy polityczne ustanowione przez Komisję Europejską w celu powiązania wszystkich działań związanych z „inteligentnymi” samochodami. Technologie te pomagają kierowcom w bezpieczniejszy sposób obsługiwać pojazdy, korzystając z pomocy systemów w nich montowanych. Doprowadziło to do rozprzestrzeniania się takich systemów jak ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), które pomagają zmniejszyć wpływ błędów ludzkich na działanie pojazdu.

W tym samym czasie zwiększa się gęstość i złożoność elektronicznych zespołów montażowych. Najwyższej klasy zautomatyzowane systemy kontroli, takie jak te oferowane przez firmę OMRON, są wyposażone w funkcje wspomaganego sztuczną inteligencją wykrywania usterek najważniejszych podzespołów układu PCBA, w tym diod LED, układów BGA, urządzeń zasilających oraz złączy szybkich, przewlekanych i wciskanych.

„Obserwujemy znaczny wzrost presji w zakresie produkcji, tolerancji i jakości wywieranej na naszych partnerów z branży motoryzacyjnej. To napędza nowe zapotrzebowanie na 100-procentową kontrolę większej liczby produktów i bardziej zaawansowane możliwości kontroli” – mówi Kevin Youngs, kierownik ds. kluczowych klientów w Europie w dziale Automatic Inspection Business. Niezawodność jest kluczem do zapewnienia producentom spokoju i uniknięcia wycofania pojazdów z rynku. „Firma Omron dostarcza rozwiązania, które sprostają temu zapotrzebowaniu i zapewniają, że wszystkie produkty, z których korzystamy i od których jesteśmy zależni każdego dnia, są budowane zgodnie z wysokimi standardami jakości, aby zapewnić długie lata bezpiecznej i niezawodnej pracy” – mówi Youngs. Chcesz dowiedzieć się więcej o innowacjach firmy OMRON w zakresie 3D CT AXI?

Poznaj najnowsze rozwiązania w zakresie kontroli pojazdów elektrycznych

Dział systemów kontroli firmy OMRON oferuje szeroką gamę zautomatyzowanych rozwiązań, które spełniają wysokie wymagania w zakresie jakości i niezawodności w branży pojazdów elektrycznych. Nasze najnowsze rozwiązania 3D SPI, 3D AOI i 3D CT AXI zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach kontrolnych związanych z rosnącą liczbą podzespołów elektronicznych w coraz bardziej zaawansowanych i inteligentnych pojazdach.

Nasze rozwiązania PCBA do kontroli bez ograniczeń projektowych i inteligentne oprogramowanie fabryczne pomogą Tobie i Twoim dostawcom ustabilizować i udoskonalić procesy produkcyjne, wykrywać i zapobiegać usterkom, działać wydajniej i dostarczać produkty wyższej jakości.

Nasza zautomatyzowana platforma inspekcyjna VT-M121 jest w stanie uzyskać dokładną, powtarzalną kontrolę wymiarów samochodowych modułów zasilania i technologii ADAS, takich jak diody LED, reflektory adaptacyjne, układy Lidar i układy CMOS. VT-M121 automatyzuje również w 100% szybką i dokładną kontrolę nowoczesnych zespołów silników elektrycznych typu hairpin w celu wykrycia problemów jakościowych przed i po spawaniu. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat technologii automatyzacji dla pojazdów elektrycznych?

Źródło: OMRON